کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

شورای حقوق و دستمزد با افزایش فوق العاده معلمان و کارمندان موافقت نمود

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

شورای حقوق و دستمزد با افزایش فوق العاده معلمان و کارمندان موافقت نمود

شورای حقوق و دستمزد با افزایش فوق العاده معلمان و کارمندان موافقت  نمود

 به گزارش خبرگزاری دادسرایار

شورای حقوق و دستمزد میزان افزایش   سقف  فوق العاده  معلمان و  کارمندان  و برخی مشاغل را تعیین  نمود. 

جبار کوچکی‌نژاد عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد  گفت: جلسه  با دو نفر از نمایندگان مجلس و تعدادی از دولتی ها  برگزار گردید. براساس یکی از مصوبات شورای حقوق و دستمزد، افزایش فوق العاده شغل مدیران فضای مجازی مبتنی بر ۳۰ درصد افزایش حذف گردید  و  در برابر آن افزایش فوق العاده شغل  به اندازه ۵۰ درصد برای همه کارکنان فضای مجازی تصویب شد. به گفته عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد با توجه به این که کارکنان غیر هیات دولت علمی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری از این موضوع ناراضی بودند که ۵۰ درصد افزایش فوق العاده شغل به آنان تعلق نمی گیرد، به همین سبب مصوبه شورای حقوق و دستمزد بر مبنای این که در سال ۱۴۰۰  ۵۰ درصد افزایش فوق العاده شغل را برای همه کارکنان ستادی وزارت علوم و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی  اعمال کند مورد توجه قرار داد.

 بر این اساس ۱۵ درصد افزایش فوق العاده شغل برای مدیران صندوق توسعه ملی و ۲۰ درصد افزایش فوق العاده شغل برای مدیران میانی  و۵۰ درصد افزایش فوق العاده شغل برای کارکنان صندوق توسعه ملی تصویب شد. ازآن جایی که کارکنان بیمه مرکزی ، یک فوق العاده شغلی خاصی را اخذ می نمودند ، آن فوق‌العاده نیز  لغو گردید و قانون این ۵۰ درصد افزایش فوق العاده ویژه برای کارکنان بیمه مرکزی قائل شد. 

 لازم به ذکر است که ۵۰ درصد افزایش فوق العاده شغل فرهنگیان و کارکنان دولت به شکل کامل انجام نشده است. زیرا سازمان برنامه و بودجه اعلام نموده، بودجه لازم برای این کار را ندارد.

 نتیجه آن که شورای حقوق و دستمزد طی نامه‌ای به هیئت دولت و رئیس جمهور ابلاغ نمود تا ۵۰ درصد افزایش فوق العاده ی شغل برای فرهنگیان و کارکنان دولت در نظر گرفته شود و ابلاغیه سازمان برنامه و بودجه بر این اساس که منابع لازم برای این منظور را در اختیار ندارد، ملغی گردد.

 

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد