کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

تجلی مردم‌محوری دستگاه قضا با سامانه سجام/ ثبت ۶۱ هزار و ۷۲۲ گزارش مردمی در سامانه سجام قوه قضاییه

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

تجلی مردم‌محوری دستگاه قضا با سامانه سجام/ ثبت ۶۱ هزار و ۷۲۲ گزارش مردمی در سامانه سجام قوه قضاییه

تجلی مردم‌محوری دستگاه قضا با سامانه سجام/ ثبت ۶۱ هزار و ۷۲۲ گزارش مردمی در سامانه سجام قوه قضاییه

به گزارش خبرگزاری دادسرایار

با هدف بهره بردن از ظرفیت مشارکت مردمی در پی رفع معضلات اجتماعی و جلوگیری از محقق شدن جرایم و رسیدگی سریع و قاطعانه به تخلفات و جرایم به شکلی که تاثیر بازدارندگی آن محرز شود، قوه قضاییه سامانه ای با نام سجام یا سامانه جامع ارتباطات عمومی مردمی  یا سیستم جامع اطلاعات مردمی  ایجاد کرده است. که آدرس آن در ذیل آورده شده است 

http://sajam.scpd.ir

 عملکرد سامانه سجام

 سامانه ی مذکور تحت نظارت اداره کل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مردمی و معاونت اجتماعی دستگاه قضایی قرار دارد و عملکرد آن بر اساس خود اظهاری و مشارکت های داوطلبانه مردم می باشد که گزارشات خود را به منظور افزایش مسئولیت اجتماعی افراد  و ارجاع آثار و مزیت های آن به خود مردم، به این سامانه ارسال می کنند.

 نحوه اجرایی سامانه سجام

 شیوه اجرایی این سامانه بدین صورت است که  متقاضیان به شکل داوطلبانه در این سامانه ثبت نام می نمایند و بعد از ملاحظه و مطابقت مشخصات متقاضی، احراز هویت و استعلام های ضروری در این رابطه انجام می‌شود. پس از آن عضویت کاربر تایید می گردد و بعد از آن که هویت ا،و احراز شد کدی از طرف سامانه تعریف می شود. بعد از تصدیق کد، متقاضیانی که در سامانه تایید شده اند، سازماندهی می گردند. وقتی از افراد گزارشاتی دریافت می شود، در سیستم سجام ثبت شده و به شکل محرمانه و ناشناس قرار می گیرد و بعد از آن از سوی مسئولین هسته ای استانی تصدیق و ثبت شده و برای دستگاه دولتی فرستاده می شود و از دستگاه های مذکور تقاضا می شود که نقص مدارک را برطرف کند.

هدف  سامانه سجام و احقاق حقوق مردم

گزارشاتی که به دستگاه قضایی از این سامانه ارسال می شود، فقط به منظور رسیدگی قضایی نمی‌باشد. چه بسا اولین روش ارسال گزارش تصویب شده مردمی به دستگاه مذکورمی باشد تا نسبت به رفع مشکلات آن اقدام شود. بدین مفهوم که گزارشات ارسال شده محدود به افراد و موضوعات خصوصی اشخاص نمی باشد بلکه حقوق عامه در اولویت سامانه سجام قرار دارد. فرضا در سامانه ‌سجام مباحث زیست محیطی و منابع طبیعی اهمیت زیادی دارد.

شیوه کار به این صورت است که بلافاصله تا اطلاعاتی در حیطه ی دستبرد به اراضی ملی یا تغییر کاربری آن از سوی یک دیده بان پیشگیری به وسیله سجام ثبت شود. در کوتاه ترین زمان و با یک ترتیبات منظم و دقیق و پیش‌بینی شده همه مسئولین و اداراتی که صاحب صلاحیت دخالت در امور منابع طبیعی و ملی و اراضی دولتی هستند، در جریان امر قرار می‌گیرند تا بلافاصله اعمال قانونی لازم، به منزله ی پیشگیری است جرم زمین خواری در منطقه مربوطه را آغاز کند یا به عنوان مثال چنان چه یک دیده بان پیشگیری که احتمال دارد، کارگر یا کارمند یک کارگاه یا کارخانه بخش خصوصی یا دولتی باشد. هر شکل از فقدان ایمنی بهداشتی و حفاظتی را اطلاع رسانی کند. ترتیبات برطرف کردن این مشکل در یک ساز و کار کاملاً دقیق در نظر گرفته شده است.

۶۱۰۰۰ و ۷۲۲ گزارش مردمی در سال ۱۳۹۹ در سجام ثبت شده است.

سخنگوی قوه قضاییه، غلامحسین اسماعیلی، گزارشی از عملکرد سجام را ارائه داشته و در نشست خبری روز گذشته اعلام نموده است: یکی از روش های بسیار مهم پیشگیری از وقوع جرم در قوه قضاییه این است که همکاری، مردم محور باشد و معاونت اجتماعی در ارتباط با مردم و نهادهای مردمی انجام شود. وی گفت: مردم در سامانه سجام در سال ۹۹حدود ۶۲ هزار گزارش را ثبت کردند. که همه ی آن ها مورد پیگیری واقع شده است. از طرف دیگر این معاونت مردمی ۱۷۰۰ هسته تخصصی ارتباط مردمی را نظم دهی نموده و ۳۷۵ نهاد مردمی و سمن برای همکاری با معاونت جذب شده است. که از این تعداد برای ۳۹ هزار و ۵۷۹ نفر از اعضای سمن ها، بانک اطلاعاتی ایجاد گردیده است و ۱۲۷ هزار و ۱۴۱ نفر تحت عنوان دیده بان در زمینه پیشگیری در کشور شناسایی و نظم دهی شده اند. تا با تکیه بر این شکل از معاونت مردمی حوزه های جلوگیری از تحقق جرم، ارتقا یابد.

 

 

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد