کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

بازگشت ۱۱۸ هکتار اراضی جنگلی به منابع طبیعی توسط دستگاه قضایی گلستان

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

بازگشت ۱۱۸ هکتار اراضی جنگلی به منابع طبیعی توسط دستگاه قضایی گلستان

بازگشت ۱۱۸ هکتار اراضی جنگلی به منابع طبیعی توسط دستگاه قضایی گلستان

به گزارش خبرگزاری دادسرایار

 رئیس کل دادگستری استان گلستان جناب آقای هادی  هاشمیان در سال گذشته ۱۲۵ پرونده باموضوع زمین خواری جنگلی، در دادگاه‌های استان مذکور رسیدگی نموده و  حکم خلع ید صادر نموده است.

 ایشان اظهار داشتند: که در نتیجه ی اجرای این آرا ۱۱۸ هکتار از زمین های جنگلی از دستان  متجاوزان خارج شده و به منابع طبیعی مسترد شده است. وی افزود طی همین مدت ۱۴ پرونده با عنوان ساحل خواری در محاکم استان رسیدگی شده است که بر اثر آن با حکم قضات استان، ۶۲ هکتار از زمین های ساحلی استان آزاد شده است. 

رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: سنددار شدن زمین های ملی و منابع طبیعی سبب می‌شود تجاوز به این زمین ها کاهش یابد و در ادامه گفت: بر اساس  آمار اداره ثبت اسناد و املاک استان و منابع طبیعی هم اکنون زمین هایی را که به عنوان اراضی منابع طبیعی ثبت شده، بیش از یک میلیون هکتار می باشد که در واقع بیش از ۹۰ درصد کل اراضی منابع ملی گلستان را در بر می گیرد.

 ایشان فرمودند: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۰۰ هکتار اراضی ساحلی استان گلستان تا همین لحظه ۱۵ هزار و ۵۰۰ هکتار و آن یعنی بیشتر از ۸۲ درصد از این اراضی ثبت شده و دارای سند می باشند. 

هاشمیان تصریح کرد: دادگاه های تخصصی در پرونده های زیست محیطی در کل بخش های قضایی استان به این امر اختصاص داده شده است و این اقدام با هدف افزایش و تسریع در روند رسیدگی به پرونده ها انجام شده است که حاصل آن افزایش آرای خلع ید از عرصه های جنگلی و مرتعی گلستان می باشد. 

در پایان رئیس کل دادگستری استان گلستان تاکید نمود: در سال جاری مانند سال‌های گذشته در انتظار زمین خواری و تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیر مجاز نخواهیم ماند و به محض دریافت گزارش های مردمی از متخلفان پرونده تشکیل می شود و موضوع به مراجع قضایی ارجاع داده خواهد شد.

 

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد