کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

ماجرای خرید دستگاه مهرسازی برای مجموعه رعیت/ یکی از متهمین: با امحای اسناد مخالف بودم

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

ماجرای خرید دستگاه مهرسازی برای مجموعه رعیت/ یکی از متهمین: با امحای اسناد مخالف بودم

ماجرای خرید دستگاه مهرسازی برای مجموعه رعیت/ یکی از متهمین: با امحای اسناد مخالف بودم

به گزارش خبرگزاری دادسرایار

رسیدگی به اتهامات حسن رعیت و اظهار مخالفت یکی از متهمان  با  امحای اسناد

 در هفتمین جلسه ای که به منظور رسیدگی به اتهامات حسن رعیت و دیگر متهمان با ریاست قاضی بابایی تشکیل شد، در آغاز جلسه، قاضی متهم قربانخانی را در جایگاه احضار نمود و پس از تفهیم اتهام، متهم همه اتهامات انتسابی را رد نمود و خود را از دریافت تسهیلات بری دانست و ادعا کرد که هیچ نقشی در اخذ تسهیلات نداشته است. او ادعا کرد که فقط فعالیت های بازرگانی و امور میرکاظمی را انجام می داده است. ضمن آن که گفت  اشتباهش را در مورد خرید دستگاه مهر سازی قبول می کند و در حضور قاضی اظهار داشت: با قصد خلاف این دستگاه را نخریدم و از کسی نسبت به خرید آن دستور نشنیدم. فقط به منظور پیشبرد کارهای  مجموعه دستگاه مهر سازی را خریدم. مهمترین دلیل اعتمادش را نسبت به میرکاظمی، رفت و آمد میرکاظمی معروف به رعیت را با نمایندگان مجلس و مسئولان دانست.

 در ادامه وقتی  وکیل قربانخانی  درجایگاه قرار گرفت ادعا کرد: که متهم در شرکتی تحت عنوان لوح فشرده پارس کار می کرده که شرکت صوری و کاغذی بوده است. ابهامات کیفرخواست را دلیلی بر عدم توانایی اش برای دفاع از موکل قلمداد نمود و از نماینده دادستان تقاضا کرد میزان تسهیلات را به طور صریح تعیین کند. وکیل متهم قربانخانی ادعا کرد که شرکت های صوری مجموعه میرکاظمی در سال‌های ۹۰ تا ۹۳ ایجاد شده است و موکل او در آن زمان با این مجموعه همکاری نکرده است. پس از آن قاضی از وکیل محمد امین علوی درخواست نمود، مورد اتهام این متهم را  بخواند. او در دفاع از موکل خود گفت: در این پرونده با کیفرخواستی مواجه هستیم که با گزارش از سوی ضابط تنظیم شده است نه مدارک قانونی.او  متواری شدن موکلش را نپذیرفت و ادعا کرد موکل پس از آن که میرکاظمی دستگیر شده از کشور خروج نموده است. به این دلیل که او ۲۰ سال است، در دبی کارهای تجاری می کند و در آن جا اقامت دارد.

 از دیگر متهمان مسعود جلیلی در محضر قاضی بابایی در جایگاه قرار گرفت و ادعا کرد که نقش او حسابدار بوده است که در مجموعه میرکاظمی فعالیت می کرده است و از سال ۹۴ به طور جدی با این مجموعه همکاری داشته است و در زمینه اخذ تسهیلات نقش ایفا ننموده است.  او در اظهارات خود اعلام داشت: در موارد زیادی متوجه دریافت تسهیلات نمی شد و پس از واریزی های شرکت از میزان تحصیلات باخبر می شده است و در بخشی از دفاعیات خود اظهار کرد: با محو اسناد مخالف بوده است و وقتی او را در جریان امحای اسناد قرار داده‌اند،

 او مخالفت خود را با محو آن ها بیان داشته است. وکیل متهم جلیلی در دفاع از موکل خود گفت: همه عملیات بانکی به صلاح و مصلحت شرکت انجام شده است و موکل من بی تقصیر بوده است و برای بری کردن متهم به موادی از قانون اشاره نمود و خطاب به قاضی تصریح کرد: موکل با توجه به برداشت هایی که از حساب بانک انجام شده و واریز های آن متوجه دریافت وام گردیده است. زیرا مبالغی به حساب شرکت واریز شده است. متهم دیگری در جایگاه واقع شد و اتهاماتش را خلاف واقع دانست. او خود را کارمند معمولی و مدیر دفتر میرکاظمی معرفی نمود. متهم یزدان گفت:  اگر من ارتباط محکمی با مجموعه داشتم، برای خودم هم وام می گرفتم یا می‌توانستم سرپناهی داشته باشم. استفاده از ا سناد جعلی را کذب دانست و ارائه هر شکل از اسناد جعلی به سازمان های دولتی را مخالف واقعیت تلقی کرد. وکیل متهم یزدان در دفاع از او، موکل خود را مدیر دفتر مجموعه میرکاظمی معرفی نمود، که هیچ اقدام خلافی از او ساخته نیست و گفت همین که مهرهای جعلی در دفتر داشته و آن را نگهداری می‌کرده دال بر تخلفات او نیست. و چنان چه او با بانک روابط مالی گسترده داشته است  نباید در سمت یک کارمند ساده واقعی می مانده است.

 سعید رضا بتو متهم دیگری در دفاعیات خود از سوی وکیلش که به علت بیماری نتوانسته بود، در جلسه دادگاه حاضر شود، عنوان داشت :که در این کیفرخواست سندی مبتنی بر ارتکاب جرم متهم سعیدرضا بتو وجود ندارد. او از رعیت به عنوان مغز متفکر مجموعه یاد کرد  و اظهار داشت که سایرین تکه‌های پازل او بوده اند. وکیل متهم بتو گفت موکل من رشوه پرداخت نکرده است.  در پایان سال روال عادی   است که سررسید های حاوی هدایا به کارکنان بانک داده می شود و هیچ موضوع جدیدی نیست.

 

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد