کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

کانون های وکلا اعلام کردند آیین نامه جدید وکالت را اجرا نمی‌کنند

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

کانون های وکلا اعلام کردند آیین نامه جدید وکالت را اجرا نمی‌کنند

کانون های وکلا اعلام کردند آیین نامه جدید وکالت را اجرا نمی‌کنند

  به گزارش خبرگزاری دادسرایار

در مخالفت با تصویب  آیین نامه لایحه قانون استقلال کانون وکلای دادگستری، هیئت عمومی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا ) طی یک بیانیه اعلام کرد: آیین نامه تا پیش از اصلاح اجرایی نخواهد بود. 

 این بیانیه در سی و هشتمین جلسه فوق العاده هیئت عمومی اسکودا اعلام شد و  موضوع آن بررسی  آیین نامه جدید التصویب لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری بود.  هیئت عمومی اسکودا به شکل صریحی مخالفت خود را با آیین نامه جدید اعلام کرد و تاکید نمود که آیین نامه فوق تا پیش از  اصلاح  قابل اجرا نیست.

 در قسمتی از این بیانیه می خوانیم:

 هیئت عمومی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران با وجود موافقت با رویکرد به روز نمودن آیین نامه لایحه قانونی استقلال کانون وکلا و موادی از آیین‌نامه که سبب تسهیل روند اداره نهاد دارای استقلال وکالت می شود، در عین حال با شرایط موجود آیین‌نامه که استقلال کانون وکلا را  محدود می نماید، مخالفت خود را اعلام می  کند و یادآوری می نماید که نهاد وکالت درجایگاه یک نهاد قانون‌مدار به منظور اجرای قانونی که مخالف با مقررات باشد، مجوز ندارد و انتظار این نهاد آن است که موارد مورد انتظار در زودترین زمان اصلاح شود و این موضوع با نظرکانون های وکلا هر چه سریعتر انجام شود. تا بتوان آیین‌نامه قانونی را از سوی کانون های وکلای دادگستری اجرا  کرد.

 نکته قابل توجه این که هفته پیش، رئیس  پیشین قوه قضاییه در روزهای اخیر مسئولیتشان، آیین نامه جدید لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری را ابلاغ نمود. براساس آیین‌نامه جدید لایحه قانونی استقلال وکلای دادگستری، این آیین نامه با هدف تغییرات به منظور جذب کارآموز وکالت و نظارت بروکلا و به شکلی کلی موارد راجع به نهاد وکالت به نظر می رسد،  برخی مواد آن با مخالفت کانون های وکلا مواجه است و همین موضوع می تواند سدی بر سر اجرای مصوبه باشد.

 

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد