کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

محکومیت قطعی وزیر سابق راه و شهرسازی  با شکایت مهدی هاشمی

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

محکومیت قطعی وزیر سابق راه و شهرسازی  با شکایت مهدی هاشمی

محکومیت قطعی وزیر سابق راه و شهرسازی  با شکایت مهدی هاشمی

محکومیت قطعی وزیر سابق راه و شهرسازی  با شکایت مهدی هاشمی

با حکم قطعی شعبه ۷۸ دادگاه تجدید نظر استان تهران و وزیر سابق راه و شهرسازی به جرم نشر اکاذیب به پرداخت ۸۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم گردید. اما این مجازات در طی یک سال به تعلیق افتاده است.

با توجه به تصویر  دادنامه شعبه ۷۸ دادگاه تجدیدنظر استان تهران که طی آن محکومیت آقای عباس آخوندی نگارش شده است و به دنبال  آن آقای  سید مهدی هاشمی آن  را از طرف خبرگزاری فارس انتشار داده است.

در گزارش مذکور راجع به مفاد شکایت توضیح داده نشده است. اما با عنایت به پیشینه‌ای که از درگیری های این دو مسئول در آرشیو اخبار وجود دارد چنین می توان برداشت نمود؛ که موضوع شکایت مربوط به نامه سرگشاده عباس آخوندی راجع به مدرک تحصیلی هاشمی می باشد.

 آ قای عباس آخوندی مدعی شد که مدرک تحصیلی آقای مهدی هاشمی، رئیس سابق سازمان نظام مهندسی و رئیس کمیسیون عمران مجلس نهم، در سال ۱۳۹۷  جعلی  می باشد.

در قسمتی از این این نامه چنین نوشته شده است: بسیار تاسف برانگیز است شخصی که سه سال ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور را عهده دار بوده است و چهار سال به عنوان نماینده مردم تهران منصوب شده است و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی می باشد دانشنامه جعلی دارد.

این توضیحات به شکل رسمی از طرف دانشگاه امام حسین علیه السلام که مدرک مذکوربه آن انتساب دارد ،  به دنبال نامه شماره ۴۶ ۷۵۲ در سال ۱۳۹۴ به ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اعلام گردیده است.

مکررا این موضوع از طرف سرپرست حراست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از دانشگاه مذکور استعلام گردید. مدیرکل امور آموزشی دانشگاه مذکور طی یک نامه دوباره اعلام می دارد که مدرک ایشان در رشته کارشناسی عمران در مورد تصدیق و تایید نمی باشد.

عباس آخوندی، برگزیدن هاشمی را به عنوان ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان مورد شک و ابهام بیان نموده و با درخواست ابطال پرونده اشتغال به شغل مهندسی و اظهار داشته است؛ ابهام و دخالت در انتخابات هیئت عمومی سازمان های نظام مهندس ساختمان سال ۱۳۸۹ برای برگزیدن این شخص از طرف دولت در آن مرحله برای مهندسان کاشف به عمل آمده بود.

 

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد