کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

پرونده های اجرایی ثبت از ۱۰ خرداد سال جاری حذف می شود

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

پرونده های اجرایی ثبت از ۱۰ خرداد سال جاری حذف می شود

پرونده های اجرایی ثبت از ۱۰ خرداد سال جاری حذف می شود

به گزارش خبرگزاری دادسرایار

 با توجه به نامه‌ای که از سوی مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای اسناد رسمی به مدیران ثبت سراسر کشور ارسال شده است ، ملزم شده اند که هیچ گونه پرونده فیزیکی نسبت به اجراییه های صادره و تقاضا نامه های پذیرش صدور اجراییه تشکیل ندهند. چه بسا تشکیل پرونده های اجراییه فیزیکی، باعث  اتلاف وقت  و اطاله رسیدگی به امور و احراز مشکل مفقودی پرونده ها می شود. بنابراین ادارات ثبت اسناد و املاک مکلفند، از ۱۰ خرداد سال ۱۴۰۰ نسبت به تشکیل فیزیکی پرونده های اجرایی جلوگیری به عمل آورند. 

متن نامه دفتر نظارت بر اجرای اسناد رسمی را در ذیل می خوانید:

 مدیران کل محترم ثبت اسناد و املاک استان ها

سلام علیکم

احتراما با عنایت به برنامه‌های تحولی قوه قضاییه، عوامل ریاست عالی سازمان همچنین اجرای بند ۶ مصوبه همایش سراسری مورخ ۱۳۹۹/۸/۲۰ مبنی بر حذف فیزیکی پرونده های اجرایی و همچنین ایجاد امکان تورق، با توجه به بازخورد پایلوت استان‌های اجرای طرح مذکور علاوه بر صرفه جویی در هزینه های اداری و استفاده بهینه از فضای بایگانی ادارات موجبات تسریع در انجام امور و رفع مشکل مفقودی پرونده‌ها خواهد شد.

لذا مقرر می‌گردد از تاریخ ۱۴۰۰/۳/۱۰ ادارات اجرا از تشکیل پرونده فیزیکی نسبت به اجرائیه های صادره و تقاضا نامه های پذیرش صدور اجراییه خودداری نمایند. بدیهی است تا اتصال وب سرویس، ارجاع امر ارزیابی اموال به کارشناسان رسمی، ضمن اسکن و بارگذاری گزارش‌های کارشناسی و فیش های مربوطه نسبت به نگهداری اصول آنها اقدام لازم معمول گردد.

عبدالحمید مرادی

مدیر کل دفتر نظارت بر اجرای اسناد رسمی

 

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد