کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

وکیل خانواده در یزد

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

وکیل خانواده در یزد

وکیل خانواده در یزد

وکیل خانواده در یزد

مشاور حقوقی

09127747790

وکیل خانواده و نقش آن در زندگی امروز بشر در چه درجه‌ای از اهمیت قرارگرفته است؟ آیا مشورت با وکیل به منزله دور ریختن سرمایه و هدر دادن آن است؟ در چه زمینه‌هایی می‌توانیم به وکیل خانواده مراجعه کنیم؟ اگر از کسانی که قبلا از وکیل خانواده در زندگی خود استفاده کرده باشند، بپرسید، آنها لذت شیرین یک راهنمای خوب را برای شما تعریف خواهند کرد؛ اما این لذت را تنها در برخورد با بخش کمی از جامعه وکلای خانواده احساس خواهید نمود. یک وکیل پایه یک دادگستری در زمان فعالیت در یک موسسه حقوقی معتبر تنها در مواردی خاص می‌تواند تبدیل به یک وکیل خانواده عالی برای افراد جامعه گردد.

وکیل خانواده در واقع وکیلی است که در زمینه‌های مختلف و مسائل مربوط به خانواده اعم از مهریه، ازدواج، نامزدی، نفقه، طلاق، مشکلات زندگی، رجوع، ازدواج مجدد، ازدواج بدون اجازه والدین و از این قبیل موارد مربوط به خانواده‌ها تخصص‌های لازم را داشته و می‌تواند راهکارهای منطقی و اصولی را برای رهایی از این قبیل بحران‌ها به خانواده‌ها ارائه نماید؛ اما تفاوت‌های زیادی بین یک وکیل در سایر رشته‌ها با وکیل خانواده وجود دارد که حتما باید به آنها دقت شود.

تفاوت‌های وکیل خانواده با مشاور خانواده

حتما شما هم شنیده‌اید که خانواده‌ها قبل از ازدواج، قبل از طلاق و در حین زندگی نیاز به جلسات مشاوره داشته و در این جلسات می‌توانند روحیات خود را بازیابی کنند. هر چند برخی از مشاورین خانواده می‌توانند یک وکیل نیز باشند، اما این پروسه با پروسه انتخاب وکیل خانواده تفاوت‌های زیادی دارد. این افراد تنها نقش مشاور را داشته و تنها راهکارهایی احساسی و گاهی اوقات هم عملی برای برون رفت از برخی بحران‌های زندگی را به خانواده‌ها ارائه می‌نمایند؛ اما وکیل قرار است در برخی دعاوی خانوادگی با طرفداری از موکل خود، حق‌وحقوق او را بستاند.

این نوع از وکالت در بین جامعه وکلای دادگستری با چالش‌هایی هم همراه است. از این رو است که عنوان کردیم هر وکیل با هر روحیاتی نمی‌تواند یک وکیل خانواده خوب تلقی گردد. این امری است که هر موسسه حقوقی باید به آن احاطه داشته و در معرفی یک وکیل خانواده ایده آل به متقاضیان خود نهایت دقت را به عمل آورد.

وکیل خانواده خوب در یزد

یک وکیل خانواده خوب باید دارای ویژگی‌ها و مزیت‌هایی فراتر از یک وکیل پایه یک دادگستری باشد. البته تجربه و تخصص جای خود را دارند، اما برخی ویژگی‌ها در این نوع وکالت کاملا خاص و منحصربه‌فرد می‌باشد. کار با خانواده‌ها از جهاتی با چالش‌های بزرگی همراه است. وکلا باید بدانند که در این چنین دعاوی افراد شاکی از هم در واقع افراد یک خانواده بوده و حتی در برخی مواقع سال‌های زیادی را نیز زیر یک سقف با هم زندگی کرده‌اند. این افراد دارای تعلقات احساسی بسیار عمیقی هم نسبت به هم بوده و احساسات همیشه عضو جدایی‌ناپذیر چنین دعاوی خواهد بود. از طرفی هم مسئولیت‌های حرفه‌ای که بر دوش وکیل قرار داده می‌شود، ایجاب می‌نماید که وی بدون کوچک‌ترین اغماضی و با تمام توان خود برای برگرداندن رای دادگاه به نفع موکل خود اقدام نماید.

جدا کردن یک بچه از مادر، ازدواج بدون اذن پدر، دریافت نفقه، تلاش برای طلاق و از این قبیل مسائل هر چند از نظر حقوقی به وی اعطا می‌شود، اما بار اجتماعی و شخصیتی نیز برای وکیل به همراه خواهد داشت. حال یک وکیل خانواده خوب و ایده آل باید بدون جانب داری و درگیر شدن با این احساسات تصمیمات منطقی و درستی را برای موکل خود اتخاذ کرده و وی را به بهترین شکل در پرونده راهنمایی نماید. این ویژگی وجه تمایز اصلی وکیل خانواده خوب با سایر وکلا در رشته‌های تخصصی دیگر است.

تخصص وکیل خانواده در یزد

قوانین حقوقی و اساسی به صورت واضح در همه کتاب‌های قانون نگاشته شده است و همه وکلایی که موفق به دریافت عنوان وکیل پایه یک دادگستری شده‌اند، از این قوانین مطلع بوده و دست‌کم یکبار آنها را با خود مرور کرده‌اند؛ اما قوانین مانند راهنمای به اجرا در آوردن یک وسیله الکترونیکی هستند. هر چقدر هم یک راهنما برای راه اندازی یک وسیله الکترونیکی پیچیده جامع و کامل تنظیم شده باشند، باز هم برای کسانی که تجربه کار با آن وسیله را نداشته باشند، با چالش‌هایی همراه خواهند بود. از این نظر است که یک وکیل خانواده خوب علاوه برداشتن تخصص‌های لازم و گذراندن تحصیلات عالیه در این زمینه باید از تجربه کافی نیز برخوردار باشد. نحوه اجرایی نمودن بندهای قوانین در دادگاه با خواندن آنها در کتاب ها کمی تفاوت خواهد داشت.

داشتن تجربه کافی وکیل حتی می‌تواند کلید موفقیت در یک پرونده باشد. پرونده‌های بسیاری وجود دارند که در صورت انتخاب یک وکیل ایده آل به موفقیت رسیده اما به لحاظ استفاده از وکلایی با تجارب کم و تازه کار روند دیگری را پیموده‌اند.

پایان مقاله وکیل خانواده در یزد

به درخواست شما مردم عزیز یزد در مورد اجاره توضیحاتی میدهیم.

ماده ۴۶۶قانون مدنی می گوید:((اجاره عقدی است که به موجب آن مستاجرمالک منافع عین مستاجره می شود.اجاره دهنده راموجر و اجاره کننده را مستاجرومورد اجاره را عین مستاجره گویند.))درحقوق مدنی نیزچنین تعریف شده که اجاره عبارت است ازتملک منفعت بعوض معلوم فرق که مورد بیع از عقد(تملکی معرض میباشند بااین فرق که مورد بیع عین ممکن است ومورداجاره منفعت.ممکن است گفته شود اجاره در حقیقت تسلیط مستاجر است بر عین برای انتفاع از ان بعوض معلوم.تملکی بودن عقد اجاره درصورتی است که آن،منفعت عین خارجی باشد،زیرا در این صورت است که به وسیله عقد،منفعت بملکیت مستاجر انتقال می یابد و الا هر گاه مورد اجاره،منفعت کلی باشد.اجاره مانندبیع یکی از عقود معینه است وعلاوه بر شرایط اساسی برای صحت معامله که قانون در ماده((۱۹۰))بیان نموده دارای شرایط مختصه است که با اجتماع انها عقد اجاره محقق می شود.

عقد عبارت است از اینکه یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهدبر امری نمایندو مورد قبول انها باشد.(ماده۲۳۸ق.م)(منفعت)عبارت ازفایده و حاصل هر چیز پس منفعت خانه (زمین و بنای روی ان)آن است که در آن سکونت و زندگی کنند.اجاره عقداستوطبق ماده (۱۹۱)ق.م عقدمحقق می شود توجیه انشا به شرط مقرون بودن به چیزیکه دلالت فرقصد کند وان چیز نوعا لفظ است عقد مزبور بوسیله ایجاب ازطرف موجرو قبول از طرف مستاجرمحقق می شود.ممکن است اجاره بوسیله داد و ستد نیز محقق شود که آنرا اجاره معاطاتی گویند.قانون مدنی پس ازتعریف عقددر سه مبحث باعناوین((اجاره اشیا،اجاره حیوانات واجاره اشخاص مقرراتی را تدوین کرده وبه همین جهت نیزدر ماده۴۶۷ق.م امده((مورداجاره ممکن است اشیا،حیوان یا انسان باشد))درکتاب شریف شرح دوعه عقداجاره را چنین تعریف نموده که :((الاجاره،هی العقدعلی تملک المنفعه المعلومه بعوض المعلوم))یعنی اجاره عبارت است از عقدی که متعلقش،تملک منفعت معلوم درمقابل عوض معلوم باشد

درکلام فقها مشابه تعریف فوق امده که:((الاجاره عقدعلی المنافع بعوض))یعنی اجاره درشرع مقدس عبارت است ازتملک منفعت خاص به عوض معلوم و ماهیت آن نقل منافع است با بقا اصل مال.عقد اجاره اشیاعبارت است از عقدی که به موجب آن موجر ملتزم می شود لنتفاع مستاجر رانسبت به مورد اجاره برای مدت معین با اجاره بهای معین فراهم نماید.اجاره مانند بیع از عقود تملکی معوض است ولی موضوع عقد اجاره،مافع مال استبه همبن جهت برخی ازشارعین قانونی مدنی مبادرت به تعریف عقد اجاره نموده اند مانند((اجاره عقدی است که به موجب آن احدمنافع طرفین منافع عین مستاجره را در مقابل عوض معلوم وبرای مدت معینی به طرف دیگر تملیک میکند

بیشتر بخوانید:وکیل در شیراز.

خصوصیات ویژگی های عقداجاره

معاوضی بودن عقداجاره

اجاره عقدی است معوض،زیرا موجر در قبال انتفاع واستفاده مستاجر از مورداجاره عوض معینی را دریافت می کند ودرتعریف اجاره نیزگفتیم تملیک در برابر عوض معین برای مدت مشخصی است،عوض که اجاره بها نامیده میشود در حقیقت،ازعناصراصلی عقد اجاره است.وجه تمایزعقد اجاره با عقد عاریه در این مطلب است هر چند هر دو تملیک منفعت است،ولی اجاره تملیک منفعت است باعوض،عاریه،تملیک منفعت بدون عوض است.یعنی درواقع،اصل در اجاره معوض بودن است واصل در عاریه برغیرمعوض وتبرعی بودن است،البته درعقد عاریه نیز میتواند شرط عوض نمود،همچنین وجه تمایزعقداجاره با عقد هبه منافع نیزدر همین ویژگی است.به هر حال عدم تعیین اجاره یاتراضی مبنی براینکه درعقد اجاره،اجاره بهانباشد

یا بدون عوض بوده باشدموجب بطلان عقد اجاره است.البته لازم نیست اجاره بهاحتما مقداری وجهیا پول باشد،ممکن است منفعت مال یاوجود حق ویا دین بوده باشد.معهذا،عوضی راکه طرفین درباره اجاره اشیانسبت به آن توافق و تراضی می نمایند در اصطلاح اجرت المسمی یا اجاره بها میگویندودر خصوص اجاره اشخاص به آن اجرت اطلاق میشود،در واقع اجرت المسمی رشد قراردادی دارد لیکن اگرشخص بدون اذن وانعقاد قرارداد از ملک دیگری استفاده نمایدا منافع آن را از بین ببردمی بایست اجرت المثل،یعنی اجاره امثال و نظایرآنرا پرداخت کند.که به عنوان بدل استنفا یا تقویت منافع خواهد بود

-تملیکی بودن عقد اجاره:اجاره تملیک منفعت است،یعنی مستاجر به محض انعقادصحیح عقد اجاره مالک منافع عین مستاجره در مدت اجاره میگردد.تفاوت بین حق انتفاع در همین معناست که درحق انتفاع،صاحب حق انتفاع مالک موضوع حق انتفاع نمیگردد واثرحق انتفاع انتزاع و جداکردن منفعت از عین نیست وصاحب حق انتفاع فقط حق بهره برداری واستفاده از منافع آنرا داراست.

حال آنکه مستاجردر عقداجاره مالک منافع مورد اجاره میگردد وبه محض انعقاد عقد اجاره،منافع از ملکیت مالک عین خارج و به ملکیت مستاجردر می آیدودر حقیقت در این دوحالت مالک پیدا میکند:یکی مالک عین و دیگری،مالک منافع

.-رضائی بودن عقد اجاره   عقود رابه دو دسته کلی رضائی و عینی تقسیم میکنند.عقودعینی،آن دسته از عقودی است که به صرق ایجاب و قبول واقع نمیشود بلکه احتیاج به امر دیگری دارد،به عبارت دیگربرای انعقادو صحت آن محتاج به شکل مخصوص یا شرط خاصی است عقودی را که علاوه برایجاب و قبول نیازمند به قبض نیز میباشد،راعقد عینی گویند و عقود رضایی آن دسته از عقودی است که به صرف ایجاب و قبول محقق میگردد وقبض و اقباض و تسلیم و تسلم ازشرایط صحت آن نیست بلکه از الزامات و تعهدات ناشی از عقد است.اصل درفقه امامیه و حقوق مدنی بررضائی بودن عقود است وعینی بودن برخلاف اصل است،

است،به همین جهت قانونگذار عقودعینی راشمرده که عبارتنداز رهن،هبه،بیع صرف،حبس اعم از عمری ورقبتی و سکنی وبنابر نظر غیرمشهور،وقف از عقود عینی محسوب است وسایر عقود از جمله عقود رضایی اند به همین جهت درماده۴۷ق.م آمده است:((درحبس اعم از عمری و غیره قبض شرط است ویادر ماده ۷۹۸ق.م آمده است :((هبه واقع نمیشود مگر باقبول و قبض کسی که به وی هبه شده است یا درماده ۷۷۲ق.م در خصوص رهن مقرر داشته:((مال مرهون باید به قبض مرتهن یا به تصرف کسی که بین طرفین معین میگردد،داده شود ولی استمرار قبض شرط صحت معامله نیست.بنابراین،با التفات براینکه شکل یا شرط خاصی جهت اجاره از قبیل قبض و اقباض را شرط صحت عقد اجاره ندانسته،لذاعقد جز عقود رضایی محسوب و به صرف ایجاب و قبول محقق میگردد وتسلیم مورد اجاره به مستاجرو پرداخت اجاره بها از تعهدات حاصل و ناشی از عقود اجاره محسوب است نه از شرایط تحقق و صحت آن.

-لازم بودن عقد اجاره:

عقد اجاره همانند عقد بیع جز عقود لازم است یعنی هیچ یک از طرفین عقد حق برهم زدن و مسخ آنرا ندارد مگر درموارد معینه،از عقد اجاره به فوت یا جنون یکی از طرفین عقد منفسخ نمیگردد در مدت اجاره هیچ یک از موجر و مستاجر نمیتواند آنرا یک جانبه بر هم بزند یا مسخ کند،البته در اقاله یا تفاسخ،یعنی بر هم زدن عقد با توافق و تراضی یکدیگر نیست.

مشاوره حقوقی 

مشاوره حقوقی در شیراز

وکیل مواد مخدر

مشاوره حقوقی در تهران

مشاوره حقوقی شبانه روزی

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد