کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

مشاوره حقوقی ملکی با وکیل پایه یک دادگستری

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

مشاوره حقوقی ملکی با وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره حقوقی ملکی با وکیل پایه یک دادگستری

اهمیت مشاوره حقوقی در معاملات ملک

اهمیت مشاوره حقوقی در معاملات ملک

نوع زندگی اجتماعی بشر به نحوی  است که در بسیاری از زمینه‌ها به دلیل پیچیدگی موضوعات,  انسان ها  احتیاج دارند که با افرادی متخصص  مشورت نمایند. یکی از این موارد  موضوعات حقوقی است.

 از جمله موارد بسیارمهم  که بشر همواره درگیر آن بوده و در دنیای امروزی نیز با توجه به درهم تنیدگی روابط محرزتر گردیده, خدمات مشاوره حقوقی در زمینه املاک است، ساخت وخرید و فروش  املاک و زمین از گذشته‌های تاریخی دور تا به امروز رواج داشته است.

مسکن یا سرپناه همیشه از نیازهای ضروری بوده است از دوره ای که سازمان ثبت اسنادو املاک در کشور ما تأسیس گردید بیشتر املاک دارای سند گردیدند. از همان زمان نیز  معاملات و معادلات ملکی وارد  چرخه ی حقوقی پیچیده تری شد، و قواعد و مقررات گسترده ای  در حوزه املاک  به تصویب رسید. 

به  افرادی که با تسلط بر قوانین و مقررات حوزه املاک, و اشراف بر قراردادهای موضوعه, به افراد و طرفین معامله خدمات حقوقی ارائه می دهند مشاوره حقوقی ملکی, گفته می شود.

 این افراد همان وکلای دادگستری و مشاورین حقوقی هستند که معمولا در زمینه املاک به طور تخصصی کار می کنند. در سایت دادسرایار مشاوره حقوقی ملکی آنلاین نیز میسر می باشد.

مشاوره حقوقی در بیع املاک 

مشاوره حقوقی در بیع املاک

 

به قرارداد خرید و فروش ملک مبایعه نامه املاک می گویند. 

این تیپ از قراردادها توسط اتحادیه املاک تهیه و بنگاه های ملکی ملزم به استفاده از آن و اخذ کد رهگیری هستند. به علت مبلغ بالای قراردادهای ملکی  پیشنهاد می گردد همواره از یک مشاور با تجربه حقوقی در زمینه املاک در ارتباط باشید. چنان چه فرصت دسترسی حضوری برای شما فراهم نباشد می توانید از راهکار مشاوره حقوقی ملکی تلفنی بهره مند گردید. 

بیع املاک در لغت به معنی فروش است و در مقابل آن شری می باشد که به معنی خرید آمده است, گاه به خرید و فروش نیز بیع گفته می شود و اصطلاح حقوقی برابر با معنی لغوی آن است.

 بیع ملک کامل ترین اقسام معامله معوض است و بدین جهت در هر دوره از ادوار تاریخی مورد توجه حقوق دانان و مشاورین حقوقی در زمینه املاک بوده است. به نحوی که  تحقیقات و مطالعات بیشتری در آن صورت پذیرفته و کتب زیادی راجع به بيع املاک  نوشته شده است. 

در تاریخ حقوق، بيع  املاک مولود معاوضه ساده(مبادله پایاپای) است که احتیاجات بشر را از دیرزمان آن به وجود آورده و به تدریج مقرراتی به آن افزوده شده تا به صورت کنونی در آمده است. 

در قانون مدنی ایران بیع املاک  عبارت از عقدی است که به وسیله آن یکی از طرفین که بایع (فروشنده ) نامیده می شود یک ملک را در مقابل مال دیگری که معمولا پول است  به طرف خود که مشتری نامیده می شود, منتقل می کند.

اهمیت اخذ مشاوره در معاوضه املاک


همیشه افراد در معاملات ملک, پول دریافت نمی کنند و گاه ملک خود را در قبال کالای دیگری مثل خودرو معاوضه می کنند.

 لزوم استفاده مشاوره حقوقی ملکی به دلیل مختلط بودن قرارداد از حساسیت ویژه ای برخوردار است به نحوی که عدم رعایت پاره ای نکات می تواند منجر به خسارات جبران ناپذیری شود. قانون مدنی ایران بین عقد بیع و عقد معاوضه از حیث عوض، تفاوتی قائل نشده است.

 به این معنا که هرگاه عوض در معامله پول باشد آن را بيع بداند و هرگاه پول نباشد آن را معاوضه محسوب دارد، بلکه در بیع ملک  می توان هر مالی را ثمن قرار داد، هم چنان که در معاوضه  پول می تواند  عوض قرار گیرد، اما  با وضعیت اقتصادی و روش کنونی در معاملات چنان چه یکی از دو مورد معامله پول باشد ظاهر آن است که آن پول ثمن و آن معامله بیع است نه معاوضه. 

مگر آن که طرفین معامله  تصریح به معامله دیگری بنمایند و یا دلایلی بر خلاف آن موجود باشد. که هر کدام قواعد به خصوصی دارد. با توجه به ثقیل وسنگین بودن قوانین و مقررات در حوزه املاک, راهی جز استفاده مشاورین حقوقی متخثصص باقی نخواهد گذاشت. 

سایت دادسرایار با مشاوره حقوقی شبانه روزی پاسخ گوی نیاز شما می باشد.
 

مشاور حقوقی ملکی کیست

مشاور حقوقی ملکی کیست

در زندگی روزانه‌ همه‌ی ما ممکن است مسائلی اتفاق بیافتد که در حل آن‌ها به‌تنهایی ناتوان باشیم. در این مواقع ما به افرادی احتیاج داریم که در آن موضوع خاص دارای تجربه و مهارت تخصصی باشند تا با مشورت گرفتن از آن‌ها بتوانیم درصدد رفع مشکلات برآییم. 

یکی از موضوعاتی که ممکن است همه‌ی ما با آن روبه‌رو شویم،مشکلات و مسائل حقوقی است؛ اما ازآن جایی‌که دنیای حقوق دنیای گسترده‌ای است یک فرد نمی‌تواند در همه جنبه‌های آن دارای مهارت باشد.به فرض مثال فردی که  به ما در زمینه معاملات ملکی خدمات حقوقی ارائه می کند مشاور حقوقی ملکی می گویند. برخی از این قبیل مشاورین, خدمات مشاوره حقوقی تلفنی نیز ارائه می دهند.

لزوم تسلط مشاور حقوقی ملکی بر قوانین خاص 


جمع ملک املاک می باشد که دارای دومعنی است یک معنی دارایی واموال است و معنی دیگر زمین وساختمان است.که مقصود ما از ملک در این مقاله زمین وساختمان می باشد. 

مشاوران حقوقی املاک به جز این که باید به مقررات مرتبط به زمین و ساختمان مسلط باشند  باید از تجربه زیادی هم برخوردار باشند زیرا که قوانین خاص مرتبط با شهرداری،  زمین شهری،  جهاد کشاورزی و....  مدام در حال تغییر است ومشاور حقوقی  املاک باید با  تلاش‌هایی که در این حیطه دارد تجربه خوبی به دست آورده  وبه خاطر همین تجربه می تواند به  اشخاص راهنمایی های درست و قانونی بدهد.

بررسی شرایط اساسی صحت معاملات ملکی توسط مشاورین مجرب ملکی


گاه در مبایعه نامه های املاک اسناد ملک منطبق با واقعیت است اما طرف معامله کننده برخی شرایط لازم برای معامله راندارد مثلا به هردلیل ممنوع المعامله است.

 این موضوع در مواردی سبب باطل شدن قرارداد نیز می گردد. در اینجاست که بررسی شرایط اساسی صحت معاملات ملکی توسط مشاورین مجرب ملکی قبل از معامله اهمیت خود را نشان می دهد.

 قرارداد بیع املاک  مانند سایر قراردادهای  دیگر در صورتی منعقد می گردد که دارای شرایط اساسی برای صحت معامله باشد. با صراحت ماده (۱۹۰) قانون مدنی برای صحت هر معامله  ملکی شرایط چهارگانه اساسی است، چون بیع املاک نقش مهمی بین معاملات بازی می کند.

مجموعه قوانین کشورها علاوه بر آنکه فصلی را به ذكر شرایط اساسی برای صحت معامله اختصاص می دهند، بسیاری از مسائل مربوط به شرایط صحت معامله را در فصل بیع نیز بیان می نمایند. که این موضوعات نشان از حساسیت و اهمیت معاملات املاک از نظر قانون گذار دارد.  

وکیل ملکی به چه معناست

وکیل ملکی به چه معناست

وکیل ملکی به شخصی اطلاق می گردد که در حیطه دعاوی حقوقی ملکی فردی ماهر ومتخصص باشد  و همچنین از قانون های گوناگون مرتبط با  املاک  کاملا اطلاع داشته باشد. 

به علت این که در کشور ما زمین ها و املاک تابع قوانین مختلف حقوقی هستند مانند املاک مشمول اوقاف , املاک با اسناد عادی, بنچاق, سیاه برگ و...که در برخی موارد زمینه ایجاد اختلاف و تعارض منافع  را ایجاد می نماید. 

در این شرایط و در صورت عدم مصالحه  افراد ناگزیر هستند جهت برطرف کردن این مشکلات به دادگاه رجوع کنند  و قاعدتا جهت بررسی و تعقیب  پرونده خود به اشخاصی احتیاج دارند که  متخصص ودارای تجربه در موضوعات املاک باشند.

  مناسب‌ترین فرد جهت انجام این کار وکیل ملکی می باشد.  قطعاً پیش از انجام درگیری و اختلاف هم می توان از مشاوره حقوقی با وکیل سود و مشکل را پیش گیری یا برطرف نمود.

بیشترین دعوای کیفری منتج به صدور احکام کیفری,  جعل سند ملک ، کلاهبرداری ملکی، ممانعت و مزاحمت در حوزه املاک است. وکیل املاک باید از  خبره گی کافی بهره‌مند باشد  و در مدت کار خود از  پرونده‌های مختلفی در این زمینه کار کرده باشد. 

 تجربه سبب گردیده است وکیل ملکی  از اقبال بیشتری جهت موفقیت در پرونده برخوردار باشد مسلماً وکیل ملکی باید ازلحاظ علمی از علم و دانش  وتخصص کافی هم برخوردار  باشد.

بررسی اهلیت تصرف در طرف معامله توسط مشاور حقوقی در حوزه املاک

برخی موارد در معاملات ملکی باید قبل از انعقاد قرارداد بررسی گردد به نحوی که پس از آن  حکم نوشدارو برای سهراب خواهد بود. یکی از این موارد که معمولا توسط کارشناسان خبره ملکی قابل تشخیص و بررسی است اهلیت تصرف است. 

 منظور از اهلیت تصرف در مورد معامله  آن است که فروشنده  بتواند ملک را انتقال دهد و از تصرف در آن قانون ممنوع نباشد، مانند مالی که در اثر بازداشت اجرائی یا تأمینی متعلق حق شخص ثالث قرار گرفته و یا اموال ورشکسته که متعلق حق طلبکاران است. 
 

نقش مشاوره حقوقی املاک قبل از معامله

نقش مشاوره حقوقی املاک قبل از معامله


مشاوره حقوقی ملکی،  از به وجود آمدن مشکلات  قبل از انجام معامله پیشگیری به عمل می آورد. زمانی که شما در امور ملکی از مشاوره حقوقی ملکی استفاده می کنید ازتمام جزئیات و نکته های ریزی که جهت خرید و فروش املاک باید آنها را مدنظر قرار دهید آگاه می شوید. 

در مواقعی که تصمیم به خرید و فروش زمین داشته باشید و یا اینکه قصد داشته باشید  قراردادی  جهت یکی از ملک های خودتان ببندید  می توانید از مشاوره حقوقی ملکی بهره مند گردید.  

هرگاه که میان شما ومستاجر ملکتان اختلاف رخ داد این امکان برای شما وجود دارد که با مشورت گرفتن از یک وکیل حقوقی اختلاف خودتان را برطرف کنید تا جایی که به شکایت نیازی نباشد.  

یکی دیگر از ویژگی‌های مشاوره حقوقی املاک که می توان به آن اشاره کرد ثبت اسناد ملکی می باشد. هرگاه  ثبت اسناد ملکی از روش قانونی انجام نگیرد امکان دارد مشکلات زیادی به وجود بیاید که باید به آن توجه کنیم. 

حتماً باید از شخصی مشاوره حقوقی دریافت کنید که از نظر مشاوره حقوقی ملکی دارای تخصص باشد  به طور کامل به امور مرتبط با ملک  مسلط باشد.

 باید دقت داشته باشید که روش های گوناگونی جهت گرفتن مشاوره حقوقی املاک وجود دارد که اصلی ترین آن مشاوره حقوقی ملکی تلفنی و حضوری است. 

سایت داد سرایار در زمینه مشاوره حقوقی ملکی در شیراز و سایر شهرهای ایران  فعالیت می نماید و شما در زمانی که احتیاج به مشورت داشته باشید توانید از این موسسه کمک بگیرید همه وکلا و متخصصین دادسرایار  در خدمت شما می باشند  وتمام تلاششان رادر برطرف کردن مشکل شما انجام می دهند.

مشاوره نسبت به خسارت دیر کرد معامله املاک تجاری

مشاوره نسبت به خسارت دیر کرد معامله املاک تجاری


در برخی از قراردادها مربوط به معاملات تجاری املاک شرط می شود که در صورت تأخیر در انجام تعهد توسط فروشنده مبلغ مشخصی به صورت روزشمار به عنوان خسارت ناشی از تأخیر به خریدار پرداخت شود. حتی اگر این شرط نیز در قرارداد نیامده باشد، در صورت به عنوان الزامات خارج از قرارداد قابل مطالبه است. 

چرا که در این نوع قراردادها همین که تعهد در موعد معین انجام نشد، تأخیر در انجام تعهد حادث شده و با مطالبه خسارت از سوی خریدار, متخلف موظف به پرداخت می شود. در این موارد نیز نقش یک مشاورحقوقی در رابطه با معاملات املاک تجاری را نمی توان نادیده گرفت.

نتیجه گیری از موضوع مشاوره ملکی

نتیجه گیری از موضوع مشاوره ملکی


بیشترین درگیری در مورد املاک در قرار دادهای پیش فروش ساختمان رخ می دهد  با وجود اینکه زمان زیادی از تصویب این قانون می گذرد با کمال تاسف تعداد زیادی از اشخاص  و بنگاه های معاملاتی  از شروط بیان شده در این قانون  اظهار بی اطلاعی می کنند  و با فراهم کردن قراردادهای نادرست   دارایی افراد را در معرض خطر قرار می دهند. 

از طرفی دیگر به علت زیاد شدن قیمت های مسکن  در این سال های اخیر آمار جرم های مرتبط به کلاهبرداری دراین قسمت زیاد شده,  به گونه ای که اشخاص کلاهبردار ودغل باز با استفاده نادرست از اطمینان افراد  پول های زیادی را به روش  نادرست به دست می‌آورند.

 مشاوره حقوقی املاک با آگاهی کاملی که از قانون های حقوقی وکیفری دارند با دادن نظرات خود به افراد شایسته ترین تصمیم را پیش از خریدن املاک به آن ها ارائه می دهند واز طرفی هرگاه اختلاف ملکی رخ دهد با استفاده از مشاور حقوقی املاک وهمچنین مشورت با اشخاص با تجربه ودارای تخصص دراین حیطه  از جمله مشاوره حقوقی قوه قضاییه می توانید خیلی راحت وسریع به حق وحقوقتان برسید.

از موضوعاتی که همیشه با   جنگ و جدال به همراه است  بحث املاک می باشد  که به وسیله اشخاص گوناگون شکایت های زیادی بابت همین موضوع در دادگاه ها  موجود است. 

 یکی از مباحث با اهمیت که جهت دعوای حقوقی ملکی باید به آن توجه کنیم مساعدت گرفتن از اشخاص حقوقی مربوط به املاک می باشد  به همین منظور تصمیم داریم در این مقاله  وکیل ملکی و مشاوره حقوقی ملکی را  مورد بررسی قرار دهیم.

برای مثال شما وقتی اقدام به خریدوفروش زمین یا ملک می‌کنید در کنار توجه به مسائل مالی باید به ابعاد حقوقی آن نیز توجه کنید تا در دام مشکلات بعدی نیافتید. به همین مناسبت شما باید در هنگام خریدوفروش ملک از یک مشاور حقوقی املاک بهره‌مند شوید.

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد