کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

مشاوره حقوقی در تبریز {با وکیل پایه یک به صورت آنلاین}

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

مشاوره حقوقی در تبریز {با وکیل پایه یک به صورت آنلاین}

مشاوره حقوقی در تبریز {با وکیل پایه یک به صورت آنلاین}

مشاوره حقوقی در تبریز

مردم فهیم تبریز می دانند بهره گیری از مشاوره حقوقی یکی از امور غیر قابل اجتنابی است  که اشخاص  در طول زندگی خود باید از آن استفاده نمایند. هر کدام از ما در طول زندگی با اعمال و وقایع حقوقی مختلفی روبرو می شویم.

  در این خصوص پا را فراتر گذاشته و اعلام می کنیم هر فرد از دوره جنینی  بدون این که متوجه باشد در معرض مسائل حقوقی  است مانند این که اگر به جنین عمدا یا غیر عمد آسیبی وارد گردد مستحق دیه خواهد بود, یا از بدو تولد حقوق ارث بر فرد جاری می شود.

 حتی موارد مرتبط با حوزه ثبت احوال و صدور شناسنامه و انتخاب نام  نیز در حوزه حقوق احوال شخصیه  قرار دارد.

  با این مثال به خوبی وسعت اعمال موارد حقوقی بر ما مشخص گردید. فلذا ارتباط و در هم تندیگی ما با مسائل حقوقی در ادامه حیات مانند معاملات, ازدواج, وصیت, ارث, فوت و.. آشکار بوده و  نیازی به توضیح ندارد.

 بنابراین هر عقل خردمندی حکم می کند که در مواجهه با مسائل حقوقی حتما از مشاورین و متخصصین مربوطه درخواست کمک نماییم. سایت داسرایار با بهره‌گیری از بهترین متخصصان حقوقی آمادگی ارائه مشاوره حقوقی تلفنی در تمام موارد مبتلابه را به صورت حضوری و غیر حضوری دارا می باشد.

مشاوره حقوقی در خصوص عدم اجازه پدر به دختر بالغه جهت ازدواج در تبریز

مشاوره حقوقی در خصوص عدم اجازه پدر به دختر بالغه جهت ازدواج در تبریز

گاه در برخی موارد با این موضوع روبرو هستیم که پدر به دلایلی اجازه ازدواج به دختر خود را نمی دهد. باید گفت اجازه پدر در این خصوص مطلق نبوده و چنان چه دلایل منطقی در این خصوص نداشته باشد, شما می توانید به کمک مشاورین حقوقی ما, در قالب مشاوره حقوقی شبانه روزی,  نسبت به اخذ مجوز خاص از دادگاه صالح اقدام و بدون اجازه پدر ازدواج نمایید.

 لازم به ذکر است، فقط پدر و جد پدری دارای چنین اختیاری هستند و موافقت یکی از آنان برای ازدواج کافی است. اگر پدر یا جد پدری دختر به علتی فاقد صلاحیت و تحت قیمومت باشند اجازه شخص دیگری مانند قيم او لازم نخواهد بود، زیرا ولایت پدر و جد پدری در نکاح باکره رشیده یک قاعده استثنائی و مختص به آنان است و نمی توان آن را به اشخاص دیگر تعمیم داد. 

طراحی ارائه مشاوره و مدیریت پرونده توسط یک وکیل خوب در تبریز 

طراحی ارائه مشاوره و مدیریت پرونده توسط یک وکیل خوب در تبریز

مشاورین حقوقی و وکلای تبریز همیشه پیشرو در ارائه خدمات مطلوب به همشهریان خود بوده وهستند. ضمن این که هموطنان تبریزی می توانند در هر نقطه از کشورنیز که باشند با مشاورین حقوقی در تبریز از طریق  این سایت حقوقی ارتباط تلفنی برقرار نموده و از خدمات آنها بهره مند گردند.

 لازم به ذکر است یکی از موارد مهم در خصوص یک وکیل خوب, طراحی دفاع است. طراحی دفاع (دعوا)، نیازمند تفکر و تخیل نسبت به جوانب امر است. ممکن است پرونده ای روزها و شب ها موجب دل مشغولی وکیل شود. در طراحی دفاع، یکی دیگر از تکنیک های ادبیات داستانی جلب نظر می کند.

 جریان سیال ذهن، به کل حوزه آگاهی وواکنش عاطفی روانی فرد گفته می شود که از پایین ترین سطح یعنی سطح پیش تکلمی آغاز می شود و به بالاترین سطح که سطح کاملا مجزای تفکر منطقی است، می انجامد.

 فرض بر این است که در ذهن وکیل، در لحظه ای معین، آمیخته ای از تمام سطح های آگاهی، سیر بی پایان احساسات، افکار، خاطره ها، تداعی معانی و انعکاس به وجود می آید، تا آن چه را جریان سیال ذهن می نامند، پدید آورد.

 نمونه ای از تجربه جریان سیال ذهن را در  خاطرات یک وکیل می خوانید : ما در یک پرونده ای، نه هم چون دن کیشوت که به جنگ آسیاب های بادی می رفت، بلکه مانند شوالیه ها عمل می کردیم.

 هر جلسه دادگاه عرصه نبردی واقعی بود. همان طور که شوالیه سلاح خود را صیقل داده و آماده می کند، همان گونه که زره  اگر زره داشته باشد و تن پوش فلزی خود را وارسی می کند به همان سیاق که شب به آرامی می خوابد.

 البته ما بعضی از آن شبها نمی خوابیدیم  تا صبح آماده نبرد باشیم، ما نیز با جان مایه عشقی که از پیروزی حقیقت به دست می آوردیم، وارد دادگاه می شویم.

 با لباس تمیز و اتو کشیده، کیف و کفش واکس زده، گونه های اصلاح شده، چهره خندان و منطق قوی، همه اینها از ملزومات وکالت است. همه این خصوصیات و فراتر از آن در تیم حقوقی دادسرایار متشکل از وکلا و مشاورین سراسر کشور فراهم گردیده است.

مشاوره حقوقی جهت اشتغال به کار اتباع بیگانه در تبریز

مشاوره حقوقی جهت اشتغال به کار اتباع بیگانه در تبریز

شهر تبریز به دلیل صنعتی بودن و نزدیکی مرزی با همسایگان غربی, همیشه,پذیرای اتباع کشورهای همسایه جهت اشتغال بوده است. قطعا این افراد نیز به دلیل ناآگاهی ازقوانین کشور ایران با مشکلاتی در حوزه مجوز اشتغال روبرو می گردند.

 سایت حقوقی دادسرایار به این افراد نیز خدمات حقوقی در چارچوب قوانین جاری کشور ارائه می نماید. در این خصوص لازم به توضیح است, اتباع هر کشور، نسبت به استفاده از فرصت های شغلی موجود در وطن خود نسبت به بیگانگان اولویت دارند. 

ملاحظات سیاسی، امنیتی و حتی اقتصادی ایجاب می کند که اشتغال اتباع بیگانه به حدی نباشد که شریان های اقتصادی کشور به دست آنها بیفتد و احيانا ترکیب جمعیتی در میان کارگران به نفع بیگانگان برهم بخورد. 

از این رو حتی موازین و معیارهای بین المللی هم به مقامات صلاحيت دار کشورها اجازه می دهند به تناسب سیاست اشتغال موجود، در راه اشتغال بیگانگان محدودیت ها و موانعی ایجاد نمایند. بنابراین اتباع بیگانه نمی توانند به صرف دارا بودن شرایط عمومی اهلیت، قرارداد کار ببندند.

 زیرا بیگانگان علاوه بر شرایط عمومی اهلیت برای اشتغال در ایران باید: (... اولا - دارای روادید ورود با حق کار شخص بوده و ثانيا مطابق قوانین و آئین نامه های مربوطه، پروانه کار دریافت دارند.

 ماده ۱۲۰ قانون کار) لذا بیگانگان فاقد دو شرط مذکور به دلیل(ممنوعیت قانونی در انجام کار موردنظر ) صلاحیت انعقاد قرارداد کار را نخواهند داشت. اما راه ها و مجوزهای خاص قانونی دیگری وجود دارد که کارشناسان حقوقی ما می توانند با ارائه این خدمات مشکل شما را مرتفع نمایند.

معیار احراز مهارت مشاور حقوقی و وکیل موفق در تبریز 

معیار احراز مهارت مشاور حقوقی و وکیل موفق در تبریز

هرچند همه وکلای محترم تبریز را در زمره وکلای موفق می دانیم اما مانند سایر صنوف, هر فرد به فراخور تلاشی مضاعفی که می کند, دارای مهارت بالاتر و متمایز تری می گردد.

 یکی از معیارهای مطمئن برای احراز مهارت وکیل در حرفه خود در دعاوی مدنی، کیفیت طرح دعوا و انتخاب قالب حقوقی مناسب برای آن در دعاوی کیفری، چگونگی ورود در دفاع و نظم و ارتباط منطقی مدافعات وی با نتیجه مطلوبی است که تعقیب می نماید.

 به بیان دیگر، صرف آگاهی داشتن به قواعد شکلی طرح دعوا و پاسخ گویی به آن، نشانه مهارت وکیل تلقی نمی گردد، بلکه در یک تشبیه ساده، قالبی که وکیل برای طرح دعوا یا دفاع از آن انتخاب می نماید، به مثابه محاسبات فنی یک ساختمان از نظر مهندسی است، زیرا همان گونه که استحکام بنا در گرو صحت و دقت محاسبات انجام شده است و محاسبات غیرصحیح نه تنها فاقد ارزش است، بلکه تزلزل بنا را به دنبال دارد.

 بنابراین چنانچه در طرح دعوا و تدارک دفاع، رعایت دقایق حقوقی نگردد و قالب مناسب برای آن انتخاب نشود و طراحی لازم در آن انجام نگیرد، قهرا چنين دفاعی، نه تنها نتیجه مطلوب به بار نخواهد آورد، بلکه در بسیاری موارد، زیان مادی و معنوی را نیز برای موکل موجب خواهد شد.

 احراز چنین مهارتی در طرح دعوا و یا تدارک دفاع، علاوه بر مهارت، نیاز به شم حقوقی که یک پدیده ذوقی است نیز دارد، زیرا قواعد حقوقی در حد یک ابزار می تواند مورد استفاده وکیل قرار گیرد و چنانچه وی از ذوق طراحی دعوا و یا دفاع بی بهره باشد، نمی تواند از ابزار استفاده مناسب نماید به همین دلیل در نظام حقوقی common law که در کشورهای پیشرفته اروپایی انجام می شود,  تدریس علم حقوق به طور عمده از طریق بررسی آراء قضایی و احیانا بازسازی دعوی مختومه صورت می گیرد و در دوران کارآموزی نیز بیش از سایر نظام های حقوقی به تقویت شم حقوقی داوطلبین این حرفه توجه می شود، وکلای این نظام مهارت حقوقی بیشتری کسب می نمایند.

 این سایت با بررسی همه جانبه و استفاده از متدهای نوین, اقدام به شناسایی و معرفی بهترین وکلا در ارائه خدمات حقوقی در سراسر کشور نموده است.

مشاوره حقوقی در تبریز جهت تعویق صدور حکم کیفری

انسان ها گاه خواسته و گاه ناخواسته مرتکب جرایمی می شوند که مجازات کیفری در پی دارد اما با توجه به این که یکی از اهداف قانون گذار در اجرای مجازات اصلاح مجرم است بر همین اساس چنان چه بر اساس تشخیص قاضی و با و وجود شرایط مندرج در قانون مجازات اسلامی, امکان اصلاح مجرم به طریق دیگر ممکن باشد برخی مجازات ها از جمله حبس مشمول تعویق می گردند.

مشاورین و وکلای حاذق در امور کیفری تبریز می توانند شما را در این خصوص راهنمایی نمایند.

 در خصوص تعویق اجرای مجازات لازم به توضیح است, تعویق صدور حکم و آثار آن وفق مقررات ماده ۴۰ قانون مجازات اسلامی، جرایم موجب تعزیر درجه شش تا هشت در قلمرو تعویق صدور حکم قرار گرفته و دادگاه هایی که صلاحیت رسیدگی به امور کیفری را دارند، در صورتی که مجرمیت متهم را احراز کردند صالح برای صدور قرار تعویق صدور حکم خواهند بود. 

قلمرو تعویق صدور حکم به مجازات حبس، شلاق، جزای نقدی و محرومیت از حقوق اجتماعی به عنوان مجازات اصلی است. محکومیت به حبس یکی از انواع مجازات تعزیری است و میزان آن، مؤثر در اجرای صدور قرار تعویق صدور حکم می باشد به نحوی که در جرایم تعزیری درجه شش، میزان حبس از شش ماه شروع شده و تا دو سال خاتمه می یابد و در جرایم تعزیری درجه هفت، حداقل حبس نود و یک روز و حداکثر آن شش ماه حبس است و نهایتا در جرایم تعزیری درجه هشت، حبس تا سه ماه مقرر شده است.

 بدین ترتیب، قانون گذار کیفری جمهوری اسلامی ایران  صدور قرار تعویق صدور حکم را در جرایمی که مستوجب حبس طویل المدت است، جایز ندانسته چرا که معتقد به این امر می باشد که کسانی که مرتکب جرایم مهمه شده و مجازات حبس طویل المدت نسبت به آنان مورد حكم قرار می گیرد، جرم ارتکابی آنان حکایت از خطرناکی مجرم نموده و احتمال باز پروری و اصلاح آنان ضعیف است.

 در حالی که ارتکاب جرایمی که دارای مجازات حبس طویل المدت است در همه موارد حاکی از خطرناکی مجرم نیست بلکه ارتکاب یک جرم غير مهمه و کم اهمیت نیز ممکن است دلالت بر حالتی از مجرم باشد که احتمال بازپروری و اصلاح او را ضعیف نشان دهد. 

محکومیت به مجازات شلاق، نوع دیگری از مجازاتهای تعزیری است که با تغییر و تحول قوانین بر اساس مقررات و ضوابط اسلامی به قوانین جزایی ایران راه یافته و وفق مقررات ماده ۴۰ قانون مجازات اسلامی قابل تعویق است. ضمنا بررسی همه خدمات حقوقی در امور کیفری از طریق درگاه های ارتباطی این سایت به صورت حضوری و غیر حضوری فراهم می باشد.

نقش موثر مشاورین حقوقی و وکلا در توسعه قضایی شهر تبریز

ارائه خدمات مشاوره ای حقوقی در راستای ایجاد دسترسی همگانی مردم به این قبیل خدمات در سرلوحه حقوق دانان محترم این شهر است که به لطف فضای اینترنت راحت تر و سریع تر گشته است. توسعه قضایی یکی از مظاهر توسعه یافتگی جوامع است و جامعه فعلی ما در مرحله تعریف چند و چونی آن است وبه حقوق و آزادیهای فردی افراد در برخورد با مراجع قضایی مربوط می گردد.

 در این برهه تاریخی که این مفهوم در کانون فکری نخبگان سیاسی و قضایی قرار گرفته است، وکلاو مشاورین دادگستری به عنوان اشخاصی که نزدیکترین ارتباط را با دستگاه قضایی دارند قدم در این مسیر نهاده و کانون های مربوط به آنان  بیشترین نقش را در تحقق این مفهوم در جامعه ایفا نموده است.

 کانون های مربوطه  با کمک وکلا و مشاورین حقوقی در شهر تبریز  با ایجاد همایش های حقوقی درباره موضوعات مطرح در جامعه مانند حقوق شهروندی، و حقوق اشخاص در برخورد با محاکم زوایای تاریک این مفاهیم را روشن ساخته و با جمع بندی نظرات اهل فن وکالت و حقوقدانان، در کنار سایر معماران این پدیده حقوقی، رسالت خود را به انجام می رسانند.

 لازم به ذکر است این قبیل مشاورین و وکلا در زمینه ارائه خدمات مطلوب حقوقی به عموم مردم به صورت حضوری, آنلاین, تلفنی و غیره پیشرو می باشند.

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد