کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

مشاوره حقوقی در شیراز با وکیل پایه یک دادگستری

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

مشاوره حقوقی در شیراز با وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره حقوقی در شیراز با وکیل پایه یک دادگستری

شیراز, علاوه بر مهد تمدن و فرهنگ که زبانزد خاص و عام می باشد همواره شخصیت های متعدد علمی و ادبی را در دامان خود پرورده است.در پیشنیه تاریخی این شهر توجه به گسترش عدالت قضایی را لوح های سنگی تخت جمشید می توان جستجو کرد.

 کریم خان زند , نیز خود را وکیل رعایا معرفی نمود که نشان از توجه حاکمان فارس به عدالت قضایی بوده است. در عصر نوین نیز از دیرباز کانون وکلای فارس پیشرو در ارائه خدمات مختلف حقوقی به مردم فارس و سراسر کشور بوده اند, در زمینه صلاحیت های علمی و اخلاق حرفه ای نیز وکلا و مشاورین حقوقی در شیراز دارای کارنامه بسیار درخشانی می باشند. 

اما نکته ای که در همه صنوف و مشاغل همیشه باید مد نظر قرار گیرد, ارائه کالا یا خدمات منطبق با شرایط روز جامعه, و تکنولوژی های نوین می باشد. این تکنولوژی ها همیشه سبب تسهیل در ارائه خدمات گردیده ونکات مثبت فراوانی برای هردو طرف خواهد داشت.

 استارتاپ های حقوقی که مدتی است با هدف تسهیل و دسترسی عموم جامعه به خدمات حقوقی و مشاوره حقوقی آنلاین به صورت تمام وقت, به وجود آمده اند نمونه موفقی از این گونه تلاش هاست. 

در این میان سایت حقوقی دادسرایار که از تمام نقاط ایران و جهان قابل دسترسی است توانسته است در تمام زمینه های حقوقی به صورت تخصصی, نیاز کلیه آحاد جامعه را به این گونه خدمات حقوقی و مشاوره حقوقی خصوصا در شهر شیراز مرتفع سازد.   

خدمات مشاوره حقوقی در خصوص شمول عفو به محکومین کیفری در شیراز

خدمات مشاوره حقوقی در خصوص شمول عفو به محکومین کیفری در شیراز

شاید فکر کنید همین که رایی قطعی در امور کیفری صادر شد و مراحل قطعیت حکم اتمام یافت, دیگر هیچ راهی برای برگشت آن وجود ندارد. اما همان گونه که می دانیم به دلیل این که یکی از اهداف مجازات, اصلاح مجرم می باشد قانونگذار علاوه بر تدابیری که برای متوقف ساختن مجازات به صورت مشروط از طریق تعلیق مجازات و آزادی مشروط پیش بینی کرده، گاهی به جهات گوناگون مجازات مرتکبین جرایم را به طور قطعی مورد عفو قرار می دهد. 

از طریق این سایت می توانید از خدمات مشاوره حقوقی آنلاین در شیراز با وکلا و مشاورین حقوقی مجرب در بیست و چهار ساعت از شبانه روز  بهره مند گردید. جهت آشنایی مختصر با عفو می توان گفت:کلمه عفو در لغت به معانی مختلفی از جمله بهترین هر چیز، بخشش، پوشاندن و ناپدید کردن آمده است. معنای اختصاصی آن در علم حقوق و فقه هم چندان از معنای لغوی آن دور نیست و آن، بخشش در گذشتن از مجازات و کیفر است.

 این کلمه یا مشتقات آن در آیات فراوانی از قرآن مجید آمده است.عفو به دو نوع عفوعمومی و عفو خصوصی تقسیم می گردد. عفو خصوصی عبارت است از اجراء نکردن همه یا برخی از کیفر به منظور تعدیل احکام شدید کیفری یا تشویق محکومانی که در دوره اجرای مجازات، رفتار و سلوک حسنه داشته و مختص موردی است که حکم قطعی محکومیت صادر شده باشد. 

در خصوص مزایای عفو خصوصی همین بس که گفته شود که نگهداری شخص محکوم در زندان ممکن است موجب فساد و یا تخریب روحیه او شده و یا آنکه مدتی را محکوم در زندان مانده، کافی جهت اصلاح او تشخیص داده شده و توقیف زیادتر از آن در زندان بی حاصل باشد کافی است, به همین جهت و به منظور رعایت مقتضیات، مصلحت ایجاب می کند که به وسیله عفو و یا تخفیف مجازات، منظورهای فوق تأمین گردد.

 عفو خصوصی در بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان وظایف و اختیارات مقام معظم رهبری پیش بینی شده است قانون مجازات اسلامی با الهام از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مقرر می دارد: (عفو یا تخفیف مجازات محکومان، در حدود موازین اسلامی پس از پیشنهاد رئیس قوه قضاییه با مقام رهبری است).

 بر همین اساس، ریاست قوه قضاییه همواره در مناسبت های مختلف فهرست مجرمینی را که وفق مقررات آیین نامه کمیسیون عفو و بخشودگی مصوب ۱۳۵۹/۱۱/۶ شورای عالی قضایی سابق می توانند مشمول عفو یا تخفیف مجازات قرار گیرند، تهیه و با تقدیم به در مقام معظم رهبری درخواست عفو آنان را می نماید.

لازم به ذکر است درخواست های عفوی که با همکاری وکلا و مشاورین حقوقی شهرشیراز و از طریق دادگستری فارس به قوه قضاییه جهت سیر مراحل عفوارسال می گردد عمدتا با موافقت و موفقیت همراه بوده است. 

ارائه خدمات مشاوره حقوقی  عده طلاق به صورت غیر حضوری در شیراز (ویژه خانم ها)

ارائه خدمات مشاوره حقوقی  عده طلاق به صورت غیر حضوری در شیراز (ویژه خانم ها)

گسترش جوامع شهر نشینی, ومعضلات ناشی از آن سبب گردیده, به دلایل متعدد آمار طلاق در کلان شهرهایی مثل شیراز افزایش یابد. هر چند نهاد های قضایی با تاسیس دفاتر مشاوره خانواده یا تعیین جلسات داوری, و تخصصی نمودن شعب خانواده, موفق به پیشگیری از وقوع بسیاری از طلاق ها گردیده اند اما عده ای نیز به هردلیل ادامه زندگی  مشترک برای آنها مقدور نمی باشد,  در این میان خصوصا بانوان نیازمند خدمات مشاوره حقوقی در زمینه های مختلف از جمله عده طلاق(ویژه خانم ها) می باشند.

در ادامه برخی مفاهیم عده بیان می گردد. عده طلاق در حقیقت مدتی است که پس از طلاق زن اجازه ازدواج مجدد ندارد والبته در طلاق های رجعی نیز در این مدت مرد می تواند به زن رجوع و طلاق را بی اثر کند که بعضا محملی برای سوء استفاده مردان است.

 محاسبه پایان عده براساس طهر به معنای پاکی یا پایان هر دوره عادت زنانگی و رعایت شرایطی دیگر است. عده زن غیر آبستن سه طهر است که طهری که طلاق در آن واقع شده، هرچند یک لحظه از آن باقی باشد، یک طهر به شمار می آید و هرگاه زن پس از آن دوباره عادت شود و دو طهر كامل ببیند، به محض اینکه وارد عادت سوم شد، مدت عده پایان یافته است.

 بدین سان، چون بنا به گفته فقها حداقل مدت حیض (عادت زنانگی) سه روز و حداقل فاصله بین دو عادت زنانگی (مدت طهر) ده روز است، ممکن است عده پس از بیست و شش روز و در لحظه منقضی شود، تازه لحظه آخر که جزء ایام قاعدگی بعد از پایان سه طهر است جزء عده نیست و فقط دلیل بیرون آمدن از عده است. البته این حداقل مدت عده است ولی چون معمولا زنان ماهی یک بار عادت می شوند، مدت عده طلاق اغلب در حدود سه ماه است.

 ضمنا اگر زن با اقتضای سن، یعنی با اینکه به سن یائسگی نرسیده و در سن زنانی است که عادت می شوند، عادت زنانگی نبیند، مدت عده دقيقا سه ماه خواهد بود (بند آخر ماده ۱۱۵۱قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران).  لازم به ذکر است زنانی که عده طلاق ندارند: (زنی که بین او و شوهر خود نزدیکی واقع نشده و همچنین زن یائسه نه عده طلاق دارد و نه عده فسخ نکاح؛ ولی عده وفات در هر مورد باید رعایت شود(ماده ۱۱۵۵).

مقصود از زن یائسه زنی است که به سن يأس رسیده باشد، یعنی سنی که دیگر امید باردار شدن ندارد. این سن به اعتقاد بعضی از فقهاء در هر زنی شصت سال تمام و به قول گروهی در زنان معمولی پنجاه سال تمام است.چون قانون مدنی سنی برای یائسگی معین نکرده، می توان گفت در حقوق ایران سن یائسگی مشخص نیست و برحسب مورد تفاوت می کند. در واقع، برحسب طبيعت، همه زنان را از این لحاظ نمی توان در یک ردیف دانست. 

پس در صورت بروز اختلاف در این امر دادرس با جلب نظر کارشناس (پزشک) یائسگی را در هر مورد تشخیص خواهد داد. موارد حقوقی متعددی در دوران عده طلاق که بر اساس دوره های پریودی زنان تعیین می شود مترتب است. که در صورت عدم آشنایی شما می تواند زمینه ساز سوء استفاده مرد علیه شما گردد. 

در سایت حقوقی دادسرایار این امکان فراهم است که به صورت حضوری یا غیر حضوری با وکلا و مشاورین حقوقی خانم و آقا در شیراز تماس حاصل نموده و از خدمات حقوقی ویژه خانم ها بهره مند گردید. لازم به ذکر است. از طریق پرسش و پاسخ حقوقی این سایت نیز می توانید نسبت به مشاوره حقوقی رایگان در شیراز بهره مند گردید.      

مشاوره حقوقی در خصوص اختلافات ناشی از تقسیم مشترکات آپارتمان ها در شیراز

مشاوره حقوقی در خصوص اختلافات ناشی از تقسیم مشترکات آپارتمان ها در شیراز

افزایش جمعیت در شهر  شیراز به علت مهاجرت, از استان های همجوار سبب رشد ساخت و سازهای آپارتمانی گردیده است. لازم به ذکر است در زمینه خرید و فروش آپارتمان همیشه موضوع به خوبی و خوشی تمام نشده و گاه در این میان اختلافاتی بروز می نماید. 

که نیازمند اخذ مشاوره حقوقی با کارشناسان مربوطه و وکلای دادگستری می باشد.  یکی ازاین حوزه های اختلافی مربوط در مورد مشترکات آپارتمان ها است که  باید در تقسیم نامه قطعات تفکیکی به قطعه اول و آخر به تفضیل آورده شود برای نمونه کف با سقف زیرزمین برای طبقه اول و سقف با طبقه فوقانی مشترک تا دست آخر که کف با سقف طبقه تحتانی مشترک و سقف پشت بام مشاعی می باشد، در تقسیم نامه حدود ملک تعیین شود از شمال به کدام قطعه، از شرق به کدام قطعه و از غرب و جنوب آن نیز دقیقا مشخص و معین گردد. در مورد تقسیم انشعاب آب و برق واحدهای آپارتمانی، به صورت مجزا بدوا کنتورهای برق تقسیم و تفکیک می گردد، برای مثال برق شماره پرونده مختص آپارتمان قطعه اول تفکیکی و به توالی نیز تمامی پرونده های کنتورهای برق تا آخرین واحد آورده می شود.

 در مورد آب تا زمان حاضر قاعدتا در آپارتمان ها یک شماره پرونده آب به صورت مشاعی و مشترک بوده است ولی با تصویب قانون یارانه ها و گران شدن آب مصرفی، استفاده از کنتور آب مشترک موجب اختلاف و دردسر و نزاع بین مالکین آپارتمان ها شده است. 

که برای رفع این مشکل مالکین و اداره آب و فاضلاب درصدد به کار انداختن کنتورهای آب اختصاصی برای مصرف هر واحد نموده اند که قاعدتا یک کنتور آب مشترک اصلی واحدها به صورت فرعی منشعب و هر یک از مالکین پرونده شماره کنتور مختص به خود را در اداره آب منطقه خواهند داشت. 

در مورد گاز شهری نیز همین اتفاق در حال وقوع است، اکثر قریب به اتفاق مجتمع های آپارتمانی دارای یک انشعاب مشترک گاز تا زمان حاضر بوده اند و با توافق یکدیگر میزان مصرف تقریبی را با احتساب متراژ یا نفر تعیین می کردند که با تصویب مقررات و ضوابط قانون یارانه ها، اداره گاز و مدیران ساختمان و مالکین دراین مورد نیز در حال اختصاصی نمودن انشعابات مربوطه هستند. مشاوره حقوقی ملکی نیز یکی از دیگر خدمات این سایت می باشد.که توسط مشاورین حقوقی ویژه املاک در حال ارائه است.

مشاوره حقوقی تلفنی در شیراز ویژه کارگران در تمام ساعات شبانه روز 

مشاوره حقوقی تلفنی در شیراز ویژه کارگران در تمام ساعات شبانه روز

تنها شهرک صنعتی شیراز ده ها هزار کارگر را در خود جای داده است که این عزیزان زحمتکش چرخه تولید استان و کشوررا به حرکت درآورده و هر گونه بی توجهی به حق و حقوق آنان سبب مشکلات بعدی نسبت به کل جامعه می گردد. 

در این میان هر چند کارفرمایان محترم نسبت به احقاق حقوق کارگران کوتاهی نمی کنند.

 اما مانند هرصنف دیگری گاه شاهد بی انصافی معدود کارفرمایان نیز می باشیم. لذا کلیه کارگران عزیزی که فکر می کنند نسبت به حق حقوق آنها اعم ازدستمزد, بیمه, سنوات و سایر موارد اجحاف گردیده, می توانند ازطریق این سایت و در هر ساعت شبانه روز از هر مکان, تنها با یک تماس تلفنی از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی در شیراز ویژه کارگران استفاده نمایند. 

برابر  ماده 7 قانون کار,  قرارداد کار به این صورت تعریف شده است: (قرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی کاری را برای مدت موقت یا مدت غیر موقت برای کارفرما انجام می دهد). 

اخلاق حرفه ای مشاورین حقوقی و وکلای دادگستری در شیراز

اخلاق حرفه ای مشاورین حقوقی و وکلای دادگستری در شیراز

تنها صلاحیت های علمی و تخصصی یک وکیل یا مشاوره حقوقی در ارائه خدمات حقوقی کافی نیست بلکه علاوه بر خصائص اخلاقی باید دارای اخلاق حرفه ای مرتبط با شغل خود باشد.  

هر چند کلیه وکلا و مشاورین حقوقی در شیراز و سراسر کشور مزین به این اوصاف هستند اما جهت اطمینان خاطر, در این سایت  توجه به رعایت اخلاق حرفه ای توسط وکلا و مشاورین حقوقی همواره مد نظر بوده و نظارت های لازم نسبت به آن به عمل می آید. 

اخلاق حرفه ای  وکلا به این معناست که مثلا وقتی وکیل برای دیدار دوستان قاضی خود به دادگاه آنها مراجعه می کند (هرچند با توجه به کثرت کار و قلت وقت دادگاه ها بهتر است این دیدارها در خارج دادگاه صورت گیرد) از نشستن در پشت تریبون و محل های ویژه اعضاء دادگاه خودداری نماید. هر چند که در آن زمان پرونده ای در آن دادگاه نداشته باشد.

 زیرا وکیل دادگستری باید همواره از هر چیزی که ممکن است باعث ایجاد شک و شبهه در اذهان مردم شود احتراز کند. زیراکسانی که وکلا را در پشت میز قاضی می بینند و به وجود خصوصیت و رفاقتی بین ما و رئیس محکمه پی می برند، و همه موفقیت های بعدی را در آن دادگاه به حساب رفاقتشان با رئیس محکمه خواهند گذاشت و این باعث هتک حرمت وکلا و دادگاه خواهد شد.

 یک مثال دیگر آن که گاه ممکن است وکیل به اافرادی برخورد کند که تصاویر نادرستی از دادگستری و دادگاه ها در ذهن دارند و از طرح موضوع هم ابا نمی کنند. این عبارت که  اگر خرجی هم داشته باشد می دهیم. متأسفانه به گوش ها آشناست. 

در این گونه موارد باید رفتار وکیل چنان باشد که گوینده دیگر بار به خود جرأت و اجازه این گونه مطالب را به خود ندهدطبق ماده ۱۰ مقررات رفتار حرفه ای وکلای دادگستری کانادا (هنگامی که وکیل به عنوان مدافع، مداخله می کند، ضمن آن که در محضر دادگاه با احترام و فروتنی ظاهر می شود، باید با قاطعیت و احترام و در چارچوب قانون، به وکالت از طرف موکل اقدام کند).

لازم به ذکر است نوع دفاع وکیل با حفظ احترامات حرفه ای او ملازمه دارد. وکیل ملزم به ارائه امتیاز در برخورد با قاضی وخضوع و خشوع بی مورد در برابر او نیست. ایستاده و سربلند دفاع می کند و دست او در اعتراض به تصمیمات خلاف قانون بازتر است. 

باید به این واقعیت نیز واقف بود که قاضی هم چون دیگر انسانهاست. انسانها در رفتارهای خود متفاوتند. بعضی با معلوماتند و برخی کم سواد. بعضی ها محترم و مؤدب اند و بعضی مغرض و بداخلاق. بعضی تحت تأثير اشخاص قرار می گیرند و برخی در تصمیمات خود کاملا مستقل هستند.

 اما در هر حال باید با آنها رفتار متواضعانه و انسانی داشت. با این حال نباید هم اجازه داد پای خود را از چارچوب اخلاقیات و قوانین فراتر نهند زیرا، (تواضع زگردن فرازان نکوست گدا گر تواضع کند خوی اوست). 

وکیل همیشه باید مؤدبانه به چنین قضاتی تذکر دهد و جلوی آنها بایستد. اگر منفعلانه برخورد شود و پا عقب گذاشته شود معمولا جری تر می شوند و بیشتر متعرض می شوند. قاضی باید احترام موکل و وکیل را نگه دارد. 

سایت  حقوقی دادسرایار همواره در شناخت و معرفی وکلاو مشاورین حقوقی که به شما معرفی می نماید علاوه بر صلاحیت های علمی, به این ویژگی های اخلاقی و حرفه ای  نیز توجه وافر دارد. از طریق راه های ارتباطی سایت به صورت تلفنی, آنلاین, چت و یا به صورت حضوری همواره پذیرای شما هستیم.   

 

مطالب پیشنهادی کاربران:

وکیل در شیراز

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد