کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

وکیل مواد مخدر | بهترین وکیل مواد مخدر + مشاوره آنلاین

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

وکیل مواد مخدر | بهترین وکیل مواد مخدر + مشاوره آنلاین

وکیل مواد مخدر | بهترین وکیل مواد مخدر + مشاوره آنلاین

وکیل مواد مخدر کسی است که با تسلط بر حقوق کیفری و سالها تجربه عملی و کابردی می تواند بسیار بهتر از وکلای پرونده ای حقوقی مانند خانواده، شما را دراین خصوص مساعدت نماید. پرونده های مواد مخدر عمدتا از جرایم بسیار سنگین بین جرایم کیفری است، که قانون گذار کشورهای مختلف مجازات ها ی سنگینی برای آن در نظر می گیرند.

در ایران به دلیل موقعیت ترانزیتی کشور و تولید گسترده مواد مخدر در همسایگان شرقی، قانون گذار کیفری ایران را بر آن داشته است که مقررات جزایی بسیار سنگینی را برای تولید، حمل و استفاده و خرید و فروش مواد مخدر وضع نماید. این مجازات ها گاه به حبس ابد و اعدام نیز منجر می شود.

علی رغم این موارد سود هنگفت قاچاق مواد مخدر سبب می گردد، عده ای به امر مبادرت ورزند. در تعیین مجازات مربوط به مواد مخدر قانون گذار شرایط مختلفی را پیش بینی نموده که گاه با آگاهی از این قوانین ممکن است تغییر فاحشی در مجازات صورت پذیرد.

وکلا و مشاورین حقوقی ویژه جرایم مواد مخدر سایت حقوقی دادسرایار، با سالیان متمادی تجربه در امور کیفری، می توانند راهنمای شما در جلسات دادسرا و دادگاه باشند. بهترین وکیل مواد مخدر را در سایت ما جستجو نمایید.

دلایل نیاز به وکیل مواد مخدر

دلایل نیاز به وکیل مواد مخدر 

مهم است ابتدا آگاه شویم که علم حقوق از گستردگی زیادی برخوردار است که قانون دانان و وکلا نمی توانند ادعا کنند که در تمام حوزه های آن دارای تبحر و تخصص هستند. به همین دلیل شایسته ترین وکیل، وکیلی می باشد که پیشه خودش را مشخص کرده باشد و به طور کارشناسی در یک حوزه مخصوص  شروع به کار نماید. چون به علت زیاد بودن پرونده ها دریک زمینه ویژه، به خبره گی و مهارت لازم می رسند.

همین طور مدام قانون و آیین نامه های مرتبط را می خوانند که سبب می شود به صورت کامل بر قانون آگاهی کامل داشته باشند. لذا در پرونده های سنگین مواد مواد مخدر بهتر است ریسک نکرده، و این قبیل پرونده ها را به وکلای ویژه مواد مخدر در سایت ما که دارای رزومه های موفق هستند، واگذار نمایید.

به چه موادی مواد مخدر می گویند؟

به چه موادی مواد مخدر می گویند؟ 

مواد مخدر یا روان گردان ها محصول مخلوط شدن مواد شیمیایی است که حالت هایی مانند خوش حالی، خماری وآرامش بخشی خاصی در فردی که استعمال کرده به وجود می آورد. اما به علت وابسته شدن و زیاد شدن اندازه مصرف با گذشت زمان، از موادی می باشد که دربیشتر کشورهای جهان ممنوع است.

شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز از خدمات مشاوره رایگان با وکیل مواد مخدر در سایت ما به صورت پرسش و پاسخ بهره مند گردید.

وکیل پرونده مواد مخدر

وکیل پرونده مواد مخدر

شخصی که به دلیل آگاهی وتخصص به تمام قانون هایی که در ارتباط به جرائم مواد مخدر، و همین طور قانون هایی که درارتباط با مجازات حمل، قاچاق واستفاده مواد مخدر، از خبره گی و مهارت زیادی در رسیدگی برخوردار است و در به دست آوردن راه حل ثمربخش برای دفاع از متهم مواد مخدر بهتر عمل می کند را وکیل مواد مخدر می گویند.

این وکلا با استفاده از روش های سنجیده ومسلط بودن به دانش روانشناسی و راهکارهایی که در اصطلاح عامه همان فوت کوزه گری است، می توانند مجازات ها را حد زیادی تقلیل یا تبدیل به مجازات های سبک تر نمایند.

مشاوره آنلاین با بهترین وکیل مواد مخدر

مشاوره آنلاین با بهترین وکیل مواد مخدر 

یک وکیل خوب در موضوع مواد مخدر وکیلی است که در موضوع مواد مخدر، پرونده هایی را مورد رسیدگی قرارداده باشد سابقه کار بالای عملی داشته باشد. همچنین به بررسی و دفاع این گونه پرونده ها که در دادگاه انقلاب  مورد بررسی قرار می‌گیرند تسلط  کافی داشته باشد.

مورد بعدی که درباره بهترین وکیل مواد مخدر می توان گفت این است که وکیل مواد مخدر باید جرأت و شهامت لازم و کافی را داشته باشد چون جرائم مواد مخدر از آن دسته جرائمی می باشند که به وسیله باندهای قاچاق حرفه ای به وجود می آید درگیر باندهای رقیب نیز هستند. به همین خاطر وکیلی که در این حوزه فعالیت می کند. 

گروه وکلای سایت دادسرایار با دارا بودن وکلای خبره در این مورد و پرونده‌های کیفری دیگر که در حوزه عمومی و اختصاصی می باشد آماده خدمت رسانی می باشند.

جرم مواد مخدر طبق قوانین مبارزه با مواد مخدر

جرم مواد مخدر طبق قوانین مبارزه با مواد مخدر 

جرم های مرتبط با مواد مخدر در قوانین مربوطه جرم تلقی شده است. چون طبق اصل قانونی بودن جرم و مجازات، نمی توانیم انجام دادن یا انجام ندادن کاری را جرم بدانیم به جز این که به حکم قانون و طبق قوانین آن عمل جرم به حساب آمده باشد  مواد ١ تا ۵ قانون مبارزه با مواد مخدر در باره مقدار مجازات در قاچاق مواد مخدر اشاره کرده است. هزینه وکیل مواد مخدر بر اساس وضعیت پرونده و تعرفه های قانونی یا توافق صورت می گیرد.

چه رفتارها و اعمالی از جرائم مواد مخدر به حساب می آید؟

طبق قوانین مبارزه با مواد مخدر، کشت، وارد کردن، درست کردن، حمل و نگه داشتن، فروختن، درست کردن جایی جهت استعمال اقسام مواد مخدر، جرم به حساب می آید که براین اساس می توان فرد یا افراد را مورد تعقیب کیفری قرارداد و برای آن ها مجازات تعیین کرد.

جرم و مجازات های گوناگون درقانون مبارزه با مواد مخدر دارای رتبه و درجه هستند یک سری اصلاحات درقانون ذکر شده صورت گرفته است که باعث کاهش و گاهی موجب کم شدن نوع ومیزان مجازات هایی مثل اعدام وزندان شده است. با ارتباط از طریق درگاه های این سایت و ایجاد تماس با شماره وکیل مواد مخدر می توانید از خدمات مربوطه استفاده نمایید.

جرائمی که با مواد مخدر در ارتباط است

کاشت خشخاش و کوکا به طور کامل، کاشت شاهدانه به قصد تولید مواد مخدر یا روانگردان های صنعتی که ارزش داروئی ندارندو وارد کردن، فرستادن وصادر کردن اقسام مواد مخدر یا روانگردان های صنعتی که فاقد ارزش دارویی هستند و تولید وساختن مواد مخدر صنعتی و غیر صنعتی و نگه داشتن حمل، مخفی کردن هرنوع مواد مخدر و روان گردان ها  و خریدن، پخش کردن، و فروختن هرنوع مواد مخدر یا روان‌گردان های صنعتی فاقد ارزش دارویی و همچنین  درست کردن یا اداره کردن جایی جهت مصرف مواد مخدر و تولید، ساختن، خرید و فروش و نگه داشتن وسایل و ابزار مرتبط با ساخت و مصرف مواد مخدر  و فراری دادن یا پناه دا دن به متهمان و محکومان و جرم هایی که به خاطر مواد مخدر مورد تعقیب هستند یا دستگیر شده‌اند و پنهان کردن و مخفی کردن واز میان بردن دلایل جرم های مرتبط به مواد مخدر و گذاشتن و جاسازی کردن مواد مخدر یا روانگردان یا ابزار و، وسایل مصرف  مواد مخدر در مکانی به نیت متهم کردن فردی، همگی از جرایم مرتبط با مواد مخدر هستند.

اسم انواع مواد مخدر در قوانین مبارزه با مواد مخدر

 از جمله اسامی مواد مخدر می توان به بذر یا گرز خشخاش، بذرشاهدانه، بنگ، چرس، گراس، تریاک، شیره، سوخته تریاک،  تفاله تریاک، مواد روانگردان های صنعتی غیر دارویی، هروئین، مورفین، کوکائین، ال اس دی، شیشه، اکستاسی، ‏جی اچ بی و غیره نام برد. وکیل دعاوی کیفری متخصص در پرونده های مواد مخدر، در بیست و چهار شبنه روز شبنه روز در این سایت آماده ارائه خدمات مشاوره ی می باشد.

نقش وکیل مواد مخدر در پرونده های کیفری

به وکیل مواد مخدر، وکیل کیفری هم می گویند که یا منحصراً به امر وکالت در پرونده های کیفری مواد مخدر می پردازند یا بیشترین وکالتی که انجام می دهند مربوط به جرم های مواد مخدر و همچنین پرونده های کیفری مرتبط با آن می باشد. به تعبیر دیگر وکیل مواد مخدر به دعواهای گوناگون و بی ارتباط به مواد مخدر مثل دعواهای خانوادگی واموری مانند نفقه و مهریه و طلاق نمی پردازد.

ولی باید گفت که ماهر ومتخصص بودن در یک حوزه مثل جرم های  مرتبط مواد مخدر نفی کننده شایستگی ومعتبر بودن وعلم آن وکیل را در بقیه دعواهای حقوقی نیست. لازم به توضیح است که مجازات مرتکبین جرائم مواد مخدر با توجه به اندازه آن فرق می‌کند وهمین طور زیاد شدن مجازات آن جرم به بار اول، دوم و سوم بستگی دارد. وکیل دادگستری در زمینه مواد مخدر بهترن کسانی هستند که می توانند شما را یاری دهند.

وکیل مواد مخدر چه کمکی به متهمین می‌کند

تبرئه شخص متهمی که بدون داشتن سابقه گرفتار شده است و کاهش و سبک کردن مجازات و کوشش در کم کردن مجازات زندان متهم و  کوشش در تبدیل شدن کیفر متهم به جزای نقدی و سعی در گرفتن حکم تعلیق مجازات و تعلیق انجام حکم و سعی در ثابت کردن جرمی که شامل گذشت زمان گردیده است و همچنین رفع اتهام متهم در تمام برهه های محاکم مثل دادگاه بدوی (انقلاب) و رفع اتهام متهم در مرحله تجدیدنظر (دیوان عالی کشور) و فعالیت جهت قبولی در دیوان عالی کشور در مرحله اعاده دادرسی و رفع اتهام متهم در مرحله فرجام خواهی و گرفتن حکم آزادی مشروط وگذشت ودرخواست عفو از برخی اقداماتی است که قابل انجام است.  وکیل تلفنی سایت دادسرایار در این موارد آماده ارائه مشاوره می باشد. 

جرم مواد مخدر در صلاحیت کدام دادگاه می باشد؟

طبق بند پ ماده ۳۰۳ قانون آیین دادرسی کیفری، در رسیدگی به تمام جرائم مرتبط به مواد مخدر، را دادگاه انقلاب صالح می داند. دادگاه انقلاب در مرکز هر استان ایجاد می شود و با صلاحدید رئیس قوه قضاییه در حوزه قضایی شهرستان ها امکان این که دادگاه انقلاب تشکیل شود می باشد.

در صورتی که شهرستانی دارای دادگاه انقلاب نباشد باید متهم را به نزدیک ترین حوزه قضایی که  دادگاه انقلاب دارد ارجاع دهند. اگر یک  استان هیچ کدام از شهرهای آن دادگاه انقلاب نداشته باشد،  شخص مجرم به دادگاه انقلاب مرکز آن استان فرستاده می شود فرقی نمی کند چه نوع جرم مواد مخدر کرده باشد. در یان سایت می توانید انواع خدمات حقوقی و کیفری را از طریق وکیل کیفری و وکیل حقوقی دریافت نمایید.

چگونگی دستگیری در جرائم مواد مخدر

در بیشتر موارد، ارتکاب کنندگان جرائم مواد مخدر مانند سازنده یا فروشنده زمان زیادی تحت نظر و تعقیب است. در بعضی مواقع با دستگیری فروشندگان،  می‌توان سازنده و فروشندگان قبلی هم پیدا کرد. در این خصوص می توان به ماده ۴۴ و ۴۵ قانون آیین دادرسی مدنی نیز اشاره کرد. ماموران مبارزه با مواد مخدر با اذن قاضی کشیک و با حکم ورود به منزل و تفتیش آن، موادی که کشف می کنند را بایگانی کنند.

مجازات جرم مواد مخدر

نوع و اندازه مجازات جرائم مواد مخدردر قانون  مبارزه با مواد مخدر ذکر شده است. مشخص کردن مجازات در جرائم مرتبط با مواد مخدر،  شرایط خاصی دارد طبق قانون فوق جهت هر نوع مواد مخدر، بنا بر موضوع مجازات های مخصوص به آن  پیش بینی شده است.  مجازات های مانند جزای نقدی (جریمه) شلاق، زندان و اعدام و ضبط اموال از اقسام مجازات های مرتبط به جرائم مواد مخدر است. در صورت نیاز به داشتن اطلاعات نسبت به وکیل تسخیری می توانید این خدمات را از مشاورین این سایت دریافت نمایید.

نقش وکیل مواد مخدر در دادسرا

وکیل مواد مخدر قبل از شروع جلسه رسیدگی که در حقیقت انجام تحقیقات مقدماتی در دادسرا است، پرونده را می خواند و سپس موارد دارای اهمیت را می‌یابد و به شخص مقابل می گوید که چگونه از خودش دفاع کند چون امکان دارد گاهاً بازپرس یا دادیار به وکیل این اجازه را ندهند که صحبت کند یا به صورت شفاهی دلایل خود را جهت دفاع مطرح نمایند و تمام سوال ها را از موکل  کنند.

نقش وکیل در دادگاه بدوی

می توان گفت مهم ترین توصیه ای  که جهت گرفتن وکیل مواد مخدر می توان کرد این است که  چنان چه به هر علتی در پروسه عملیاتی پرونده نتوانسته‌اید وکیل مواد مخدر بگیرید، باید در برهه ای از رسیدگی پرونده کیفری در محاکم قضایی مبادرت به گرفتن وکیل با تجربه و ماهر نمایید.

چون پرونده های کیفری که دارای عناوینی مرتبط با مواد مخدر می باشند بعد از رسیدگی در دادگاه، آماده نوشتن رای می باشد و مبادرت به صدور حکم به محکومیت متهم می شود. به همین خاطر مناسب ترین زمان برای  ارائه بهترین دفاع از اتهام نسبت داده شده قبل از صدور رای است.

نقش وکیل در دادگاه تجدید نظر

آشکار است که در این مرحله از رسیدگی و دادرسی گرفتن وکیل مواد مخدر بسیار سودمند می باشد.  اما باید این موضوع بسیار مهم را به خاطر داشته باشید، هرچند وکیل ماهر، باتجربه و قدرتمند باشد، در آخرین مرحله از رسیدگی چه شایستگی می تواند از خود نشان دهد؟

می توان گفت تجدیدنظر مرحله‌ای است که ایراد و اعتراض و لایحه های تسلیم شده به دادگاه از طرف قضات مورد رسیدگی قرار می گیرد و دوباره خوانده می شود و در بیشتر امور جلسه رسیدگی از دو طرف جهت جلسه رسیدگی دعوت نمی شود  و حکم تجدیدنظر صادر می شود بدون اینکه  یک جلسه هم تشکیل شود به یاد داشته باشید که رأی که از طرف دادگاه تجدید نظر صادر می شود قطعیت دارد.

باید گفت شایسته ترین سفارش و پیشنهاد ی که به شما دوستان می توان کرد این است که آغاز پرونده کیفری یعنی هنگام دستگیری مرتکب جرم مواد مخدر باید مبادرت به گرفتن وکیل مواد مخدر نمود.

مخارج گرفتن وکیل برای پرونده مواد مخدر

بهتر است اطلاع داشته باشید مخارج گرفتن وکیل مواد مخدر به جز این که با سازش میان وکیل و موکل مشخص می‌شود، تعرفه قانونی هم دارد که از سوی قوه قضاییه مشخص شده است. به همین دلیل حق الوکاله وکیل یا مخارج گرفتن وکیل مواد مخدر طبق تعرفه وبا عنایت به درجه جرم صورت گرفته مشخص می شود. مطابق ماده ١٩ قانون مجازات اسلامی جرائم را به ٨درجه تقسیم بندی کرده است.

نحوه دفاع از متهم به وسیله وکیل مواد مخدر

در محاکم قضایی دو نوع دفاع وجود دارد. ابتدا دفاع شفاهی که پیش قاضی شعبه در روز جلسه رسیدگی دادگاه صورت می گیرد. دوم، دفاع به صورت نوشته ای یا کتبی می باشد که به صورت آماده کردن لوایح دفاعی تسلیم دادگاه می شود.

در هرنوع از دفاع باید مهارت و تخصص وجود داشته باشد. وکلا باید قادر باشند با دادن دفاع شفاهی به شکل خیلی خوب نظر قاضي را به سوی حقیقت و واقعیت بکشاند.

همین طور با تسلیم لوایح دفاعی از موکل، مطالب قانونی و مورد نیاز را به صورت کتبی به دادگاه تقدیم کند. در این سایت می توانید بهترین خدمات مشاوره ای را از وکلا و مشاورین حقوقی که از سراسر کشور با ما همکاری می نمایند دریافت نمایید.

مشاهده بیشتر:

مشاوره حقوقی

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد