کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

مشاوره حقوقی در مشهد

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

مشاوره حقوقی در مشهد

مشاوره حقوقی در مشهد

استان خراسان همواره مهد پرورش وکلا و مشاورین حقوقی موفقی بوده است که نه تنها در استان های سه گانه خراسان شمالی، جنوبی و رضوی خوش درخشیده اند بلکه گاه آوازه شان به سراسر کشور خصوصا تهران به عنوان پایتخت ایران نیز رسیده است.

مشاورین حقوقی در مشهد نسبت به امور مهاجرت نیز بسیار فعال بوده و به هم وطنانی که قصد تحصیل، اشتغال، وغیره تصمیم به مهاجرت دارند خدمات تخصصی ارائه می دهند.

در این راستا سایت حقوقی دادسرایار که از استارتاپ های بسیار موفق در این زمینه می باشد با همکاری وکلا و مشاورین حقوقی مجرب در شهر مشهد، شما از هرگونه مراجعه حضوری بی نیاز نموده به نحوی که می توانید در کلیه ساعات شبانه به صورت 24 ساعته، از طریق درگاه های ارتباطی سایت از خدمات فوق تخصصی مشاورین حقوقی ما بهره مند گردید.

این خدمات در زمینه چک، ثبت شرکت ها، انعقاد انواع قرارداد، مشاوره های حقوقی در زمینه ازدواج، خرید و فروش و صدها موضوع دیگر که مبتلا به افراد می باشد قابل ارائه است. 

یکی از خدمات ویژه مربوط به شکایت از اعمال و رفتارهای غیر قانونی قضات دادگستری می باشد. قضات حق سوء استفاده از موقعیت شغلی خود را نداشته و نهادهای نظارتی به صورت مستمر رفتار آنها را رصد می کنند.

در صورتی که به هر دلیل اطمینان دارید که از طرف یک قاضی مورد ستم واقع شده اید، مشاورین حقوقی ما می توانند شما را راهنمایی کرده و در صورت تمایل پیگیری پرونده شما را علیه قاضی متخلف در دادسرای انتظامی قضات بر عهده بگیرند. برخی از تخلفات قضات که دادسرای انتظامی قضات  به آن رسیدگی می کند به شرح ذیل است:

عدم صدور رأي ظرف مهلت هفت روز از زمان اعلام ختم دادرسی، عدم نظارت کافی بر امور دفتری شعبه، عدم گزارش قصور کارمندان دفتری، تجدید و تأخیر جلسات دادگاه بدون مجوز قانونی، و به طور کلی اهمال در انجام وظایف قانونی و افشاء آراء دادگاه قبل از اعلام رسمی برخی از تخلفات قضات محسوب می گردد که مجازات هایی به این شرح در پی دارد.

(کسر حقوق، حذف فوق العاده شغل یا عناوین مشابه حداکثر تا یک سوم از یک ماه تا یک سال، انفصال موقت از یک ماه تا یک سال، تغییر محل جغرافیایی خدمت به مدت یک تا پنج سال تنزل مقام و یا محرومیت از انتصاب به پست های حساس و مدیریتی دردستگاه های اداری و دستگاه های مشمول قانون بازنشستگی، اخراج از دستگاه متبوع، انفصال دایم از خدمات دولتی و دستگاه های مشمول قانون) 

مشاوره حقوقی در مشهد در خصوص طلاق لعان

مشاوره حقوقی در مشهد در خصوص طلاق لعان 

طلاق انواع مختلفی دارد مانند: طلاق رجعی، طلاق بائن، طلاق خلع و مبارات و غیره.که هر کدام احکام ویژه خود را دارد، لذا باتوجه به عدم تسلط و آشنایی عموم مردم با شرایط خاصه هر طلاق پیشنهاد می گردد قبل از هر گونه اقدام با مشاورین حقوقی ما در ارتباط باشید و از خدمات مشاوره حقوقی 24 ساعته بهره مند گردید.

یکی از اقسام جدایی زن وشوهر لعان می باشد که به عنوان نمونه در زیر توضیح داده خواهد شد. لعان یکی از موانع نکاح در فقه اسلامی است که عینا وارد حقوق ایران شده است.

لعان در لغت به معنی ناسزا گفتن و نفرین کردن به یک دیگر است و در اصطلاح حقوقی آن است که زن و شوهر با سوگندهای ویژه ای یکدیگر را تخطئه کنند.

لعان هنگامی تحقق می یابد که شوهر به زن نسبت زنا دهد، یا فرزندی را که زن به دنیا آورده است از خود نفی کند.

در این صورت زوجین در دادگاه صالحه حضور می یابند و مرد چهار بار سوگند یاد می کند که راست می گوید و بار پنجم می گوید: لعنت خدا بر من اگر دروغگو باشم.

آن گاه زن چهار بار سوگند می خورد که مرد دروغ می گوید، سپس می گوید: خشم خدا بر من اگر او راست گفته باشد.

پس از انجام این مراسم زن همیشه به شوهر حرام می گردد و فرزند مورد لعان هم به شوهر ملحق نخواهد شد.

قانون مدنی در این باره می گوید: (جدایی که با لعان حاصل شده باشد، موجب حرمت ابدی است) این نوع جدایی در زمانه ما به ندرت اتفاق می افتد اما قانون مدنی مقررات آن را بیان نموده است.

ارائه مشاوره حقوقی در خصوص مسؤولیت کارفرمایان محترم

ارائه مشاوره حقوقی در خصوص مسؤولیت کارفرمایان محترم در اداره کارگاه ویژه خراسان مرکزی (مشهد)

کارفرمایان محترم که در حوزه های مختلف تولید و صنعت و غیره خصوصا در استان پهناور خراسان مشغول به فعالیت هستند و چرخ اقتصاد کشور را به حرکت در می آورند، همواره در معرض مسئولیت ها و اختلافات ناشی از روابط کارگری بوده و می باشند و چنان چه از مشاوره های حقوقی در زمینه های مرتبط بات فعالیت خود غافل شوند، ممکن است متحمل خساراتی هنگفتی گردند.

وکلا و مشاورین حقوقی سایت دادسرایار این افتخار را دارد که در شهر مقدس مشهد، به صورت غیرحضوری و تلفنی پاسخ گوی نیاز ها و سوالات شما در زمینه های مختلف باشد. در زیر نمونه ای از موارد حقوقی مبتلا به کارفرمایان تشریح می گردد. 

گاهی اوقات، مواردی پیش می آید که کارفرما اداره کارگاه را به عهده مدیران و مسؤولین قرار داده که در این صورت، اجرای مجازات درباره مدیران و مسؤولین یا شخص کارفرما مورد بحث قرار می گیرد. بر اساس اصل شخصی بودن مسؤولیت، کارفرما می تواند از خود دفع مسؤولیت کند.

البته این وضع زمانی قابل تحقق است که کارفرما در انتخاب مدیران و مسئولان هر کارگاه نهایت دقت را به کار برده باشد و افرادی را که واجد صلاحیت را به کار گرفته باشد.

در غیر این صورت و در صورتی که تخلف از انجام تکالیف قانونی سبب وقوع حادثه ای گردد که منجر به عوارضی مانند نقص عضو و یا فوت کارگر شود، مکلف است علاوه بر مجازاتهای مندرج در این فصل، نسبت به این موارد طبق قانون تعیین تکلیف نماید. 

راهنمایی در خصوص کاربری زمین توسط مشاورین حقوقی در مشهد

راهنمایی در خصوص کاربری زمین توسط مشاورین حقوقی در مشهد

حوزه ملک و املاک به علت گردش مالی هنگفت همواره مورد اختلاف واقع گردیده است. لذا استفاده از مشاوره حقوقی املاک، قبل، حین و پس از انعقاد قرارداد ضروری می باشد. یکی از موارد مرتبط با حوزه املاک کاربری زمین می باشد که توسط مشاورین تخصصی ما در زمینه حقوق ثبت قابل ارائه در هر ساعت از شبانه روز می باشد.

در این زمینه لازم به توضیح است براساس بند ۴ ماده ۲۳ آیین نامه اجرایی قانون زمین شهری (در شهرهایی که دارای طرح های مصوب شهری است کاربری زمین مورد نیاز منطبق با طرح باشد.

در صورتی که کاربری زمین که در طرح مصوب شهری قرار گرفته مثلا مسکونی یا آموزشی باشد و اداره مخابرات یا وزارت نیرو جهت تأسیسات عمومی خود قصد تملک زمین را داشته باشند، مجاز به تملک زمین نخواهند بود، اما در مواردی که اجرای طرح در زمین خاص ضروری بوده به نحوی که تغییر محل اجرای آن غیر ممکن یا مشکل باشد، معمولا با پیشنهاد دستگاه اجرایی، مراجع ذیربط شورای عالی شهرسازی و معماری ایران یا کمیسیون موضوع ماده ۵ قانون تأسیس شورای عالی معماری و شهرسازی اقدام به تغییر کاربری زمین و انطباق آن با طرح مورد نظر می نمایند.

این مورد یک نمونه از صدها خدمات حقوقی در حوزه ثبت است که می توانید با تماس تلفنی در این سایت، از خدمات ما بهره مندگردید.

ارائه کلیه خدمات اظهار نامه ثبتی توسط وکلا و مشاورین حقوقی در مشهد

خدمات حقوقی در حوزه حقوق ثبت نیز از مواردی است که نیازمند سال ها تجربه عملی و کار بر پروندهای آن می باشد. مشاورین حقوقی و وکلای متخصص ما در مشهد پاسخگوی نیازهای شما در حوزه حقوق ثبتی می باشند یکی از موارد مرتبط با حوزه ثبت، اظهارنامه ثبتی است.

اظهارنامه فرم مخصوصی است که از طرف اداره ی ثبت اسناد و املاک در اختیار کسی که حق درخواست ثبت دارد یا نماینده او گذاشته می شود تا با تکمیل و اعاده آن در خواست ثبت نماید مطابق ماده ۲۲ آیین نامه قانون ثبت اسناد و املاک مطالب مندرج در اظهارنامه به شرح زیر می باشد:

١. نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه با کد ملی و محل صدور آن و نام پدر و سمت دهنده اظهارنامه نسبت به ملک مورد درخواست و محل اقامت مدعی ثبت. 

۲. تابعیت مدعی ثبت.

٣. نوع مال غیر منقولی که درخواست ثبت آن می شود با تعیین محل وقوع ملک (حوزه ثبتی، بخش یا روستا و شماره پلاک اعم از اصلی و فرعی، حدود و مشخصات و متعلقات آن و آدرس ملک (خیابان، کوچه، کد پستی) و محل اقامت متقاضی. 

۴. بهای ملک در تاریخ درخواست ثبت طبق قیمت منطقه بندی.

۵. شرح حقوق عینی که برای اشخاص در آن ملک است با تعیین صاحبان حقوق و همچنین حقوق عینی که مدعی ثبت در املاک مجاور دارد.

در ماده ۲۳ آیین نامه قانون ثبت اسناد و املاک آمده است، دهنده اظهارنامه باید اسناد و قبالجات و بنچاق ملک و مدارک راجعه به مالکیت و تصرف خود را به اداره ثبت ارائه دهد تا رونوشت یا خلاصه آن ضمیمه اظهارنامه و در پرونده عمل بایگانی شود و اگر دلیل مالکیت منحصر به تصرف است ادله و نشانی های تصرف فعلی خود را کتبا به اداره ثبت اسناد تسلیم نماید و در هر حال درخواست کننده باید نحوه تصرف خود را که او را برای تقاضای ثبت مجاز می دارد معلوم کند.

ماده ۴۸ آیین نامه تصریح دارد به این که متصدی تنظیم اظهارنامه باید مراقبت نماید که اسم و نام خانوادگی و شماره شناسنامه و محل صدور آن و مقدار مورد درخواست و سهام مالکین و کلیه مطالب اظهارنامه صحیح و صریحا نوشته شود که بعدا موجب اشتباه نگردد و هر نوع اشتباهی هم که در مطالب اظهارنامه روی دهد و معلوم شود در اثر بی مراقبتی متصدی بوده موجب مسئولیت خواهد بود.

اظهارنامه های تنظیمی و آماده باید مطابق ماده ۵۹ آیین نامه قانون ثبت در مدت های تعیین شده آگهی های نوبتی آن منتشر گردد. در موقعی که اظهارنامه ها عودت داده می شود وصول آن مرتبا با قید تاریخ در دفتر توزيع اظهارنامه قید شود (ماده ۵۰ آئین نامه قانون ثبت اسناد و املاک).

بنابراین مشهود است که پیچیدگی های حوزه حقوق ثبت نیازمند دخالت مشاورین حقوقی متخصص در این حوزه می باشد.

شما می توانید از تخصص مشاورین حقوق ثبتی سایت دادسرایار پرونده های ثبتی خود را در اسرع وقت پیگیری و به نتیجه برسانید.

مشاوره حقوقی در خصوص انعقاد قرارداد بیع شرط در مشهد

مشاوره حقوقی در خصوص انعقاد قرارداد بیع شرط در مشهد

قانون بسیار پیچیده مدنی که به عنوان قانون مادر از آن نام می برند شامل اصطلاحات بسیار سنگین حقوقی است که گاه قضات دادگستری نیز در تفسیر آن دچار اشتباه می گردند، اما به لحاظ این که این قانون مورد نیاز افراد مختلف جامعه بوده و روابط حقوقی آنها را شکل می دهد بنابراین هر فرد به فراخور خود در طول زندگی با آن روبرو شده و چنان چه، از قواعد آن بی اطلاع باشد سرمایه خود را در معرض خطر قرارداده است.

لذا به جدیت توصیه می گردد از مشاوره حقوقی خصوصا دراین گونه قراردادها غافل نگردید. بیع شرط یکی از این عناوین بسیار سنگین و کاربردی است که در زیر سعی می گردد بخشی از آن به ساده ترین حالت ممکن تشریح گردد: معامله مشروط یا بیع شرط عبارت از معامله ای  است که در آن شرط می شود هرگاه فروشنده  در مدت معین ثمن (مبلغ معامله) را به مشتری رد نماید حق فسخ آن را داشته باشد.

بیع شرط یا بیع خیاری یکی از اقسام قراردادهای مشروط است و در جامعه کنونی به قصد استقراض صورت می گیرد و تأثیر مهمی در اقتصادو گردش پول در بازار دارد، بدین جهت قانون مدنی فصل جداگانه ای را به آن اختصاص داده است.

ماده ۴۵۸ قانون مدنی می گوید: (در عقد بیع طرفین معامله می توانند شرط نمایند که هرگاه فروشنده  در مدت معینی تمام ثمن (مبلغ معامله) را به مشتری رد کند، اختیار فسخ معامله را نسبت به تمام موضوع معامله داشته باشد و همچنین می توانند شرط کنند که هرگاه قسمتی از  ثمن (مبلغ معامله) را رد کرد، اختیار فسخ معامله را نسبت به تمام یا قسمتیاز  مورد معامله داشته باشد، در هر حال حق خيار تابع قرارداد طرفین خواهد می باشد.

به خوبی قابل لمس است که اصطلاحات پیچیده حقوقی، تا چه حد می تواند افراد را سر در گم نماید. لذا اکیدا توصیه می گردد در ارتباطات حقوقی خود از مشاورین متخصص حقوقی غافل نگردید.

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد