کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

وکیل آنلاین | وکیل حقوقی + وکیل آنلاین رایگان - دادسرایار

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

وکیل آنلاین | وکیل حقوقی + وکیل آنلاین رایگان - دادسرایار

وکیل آنلاین | وکیل حقوقی + وکیل آنلاین رایگان - دادسرایار

وکیل آنلاین رایگان

جهت اخذ مشاوره توسط وکیل آنلاین رایگان، تقاضاکننده نخست تقاضای خود را مبنی‌بر موضوع مشاوره و از طریق تلفن و یا واتس‌اپ یا سایر راه‌های ارتباطی در سایت بیان می‌نماید.

پس از آن در فاصله کمی ایجاد ارتباط فراهم می‌گردد فضای گسترده اینترنت روش‌ها را بسیار سریع‌تر، آسان‌تر و مطلوب‌تر نموده و در تمام حوزه‌ها از جمله موضوعات حقوقی پنجره‌ای جدید گشوده است که با حمایت و استفاده حقوق‌دانان از فضای سایت‌ها سبب ارائه خدمات جدید حقوقی با روش مشاوره حقوقی آنلاین در کوتاه‌ترین زمان ممکن شده است.

چنان چه از گزینه پرسش‌وپاسخ سایت تقاضای ارائه مشاوره داشته باشید هزینه وکیل آنلاین رایگان خواهد بود. 

وکیل آنلاین رایگان

وکیل حقوقی 

وکیل حقوقی فردی است که به دلیل پذیرش اختصاصی پرونده‌های حقوقی دارای تبحر گردیده و با تقویت مهارت‌های خود در امور حقوقی می‌تواند نسبت به وکلای کیفری پرونده شما را به موفقیت نزدیک‌تر کند.

در برخی از پرونده‌ها بعد از این‌که مشاوره آنلاین توسط وکیل حقوقی دریافت کردید به علت حساس بودن پرونده و باتوجه‌ به آخرین سیر مراحل دادرسی پرونده، با تمایل شما یا تشخیص وکیل حقوقی نیاز باشد که اسناد و مدارک مربوطه نیز بررسی شود.

بعد از خواندن پرونده ممکن است توسط وکیل حقوقی تنظیم لوایح یا دادخواست پیشنهاد شود یا نیاز به انعقاد قرارداد باشد.

ارائه مشاوره حقوقی در خصوص تغییر و حق‌تقدم نام خانوادگی توسط بهترین وکیل آنلاین

ارائه مشاوره در خصوص تغییر و حق‌تقدم نام خانوادگی توسط بهترین وکیل آنلاین

قانون‌گذار برای نام خانوادگی حقی به نام حق‌تقدم را معرفی کرده است. این حق مخصوص کسی است که قبل از دیگران، سند به نام خانوادگی وی صادر شده باشد و موجب ممنوعیت اختیار این نام برای دیگران می‌شود.

برابر قانون ثبت‌احوال، نام خانوادگی، با رعایت تاریخ تقدم صدور اسناد، مختص اشخاصی است به نام آنان در دفاتر مخصوص نام خانوادگی ادارات ثبت‌احوال به ثبت می‌رسد و دیگری حق اختیار آن را در آن اداره ندارند مگر با اجازه دارنده حق‌تقدم و این حق پس از فوت به ورثه قانونی انتقال می‌یابد.

هر یک از وراث می‌توانند شخصی که نام خانوادگی او را اختیار کرده مورد اعتراض قرار داده و تغییر نام خانوادگی او را از دادگاه بخواهد ولی وراث بالاتفاق می‌توانند به دیگری اجازه دهند که نام خانوادگی آنها را اختیار نماید.

نام خانوادگی فرزند همان نام خانوادگی پدر خواهد بود اگرچه شناسنامه فرزند در قلمرو اداره ثبت‌احوال دیگری صادر گردد.

فرزندان کبیر می‌توانند برای خود نام خانوادگی دیگری انتخاب نمایند. حق‌تقدم در زمان حیات می‌تواند با اجازه دارنده حق‌تقدم به دیگری منتقل شود و بعد از فوت دارنده حق نیز این حق به ورثه قانونی وی انتقال می‌یابد.

بعد از فوت، هر یک از وراث می‌تواندشخصی که نام خانوادگی او را اختیار کرده، مورد اعتراض قرار داده و تغییر نام خانوادگی او را از دادگاه بخواهد؛ اما هیچ‌یک از وراث به‌تنهایی نمی‌تواند به دیگری اجازه دهد که نام خانوادگی آنها را اختیار نماید؛ بلکه این حق، عام مجموعی است و تنها با اتفاق تمامی وراث امکان‌پذیر است.

مشاور حقوقی در بندرعباس هم‌اکنون در این سایت آماده هرگونه مشاوره حقوقی به شما می‌باشد.

دادسرایار مجموعه ای از بهترین وکیل های حقوقی در ایران

پیچیدگی ارتباطات اجتماعی، موضوعات پیچیده حقوقی را سبب گردیده است. در دنیای امروز زمان برای اکثر انسان‌ها در حکم طلا است.

بهترین ویژگی استفاده از مشاوران حقوقی آنلاین و تلفنی، صرفه‌جویی در زمان و ارائه خدمات خوب است سایت دادسرایار توانسته است با تشکیل تیم وکلا و مشاوران حقوقی از سراسر کشور بهترین خدمات حقوقی را در سریع‌ترین زمان و بالاترین کیفیت به شما ارائه نماید. 

مشاوره در خصوص کلاهبرداری با توسل به وسائل متقلبانه توسط بهترین وکیل

مشاوره در خصوص کلاهبرداری با توسل به وسائل متقلبانه توسط بهترین وکیل 

گاه کلاهبردار ابتدا با توسل به وسائل تقلبی، طرف خود را نسبت به امور موهوم و نادرست و غیرواقعی معین و مشخص که پایه‌ومایه اصلی کلاهبرداری است مغرور می‌کند و سپس از آن راه، مال یا وجهی را به دست میاورد.

قانون‌گذار اسلامی در جزء آخر ماده یک قانون تشدید مجازات ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری یک نوع توسل به وسائل تقلبی مطلق و عام را نیز مدنظر قرار داده به‌این‌ترتیب که شخص کلاهبردار با توسل به وسایل تقلبی و صحنه‌سازی و تردستی و پشت‌ هم‌اندازی و هر نوع عمل نمایشی دیگر، دروغ خود را به‌طرف بقبولاند و اطمینان و اعتماد او را به خود جلب کند.

مثلاً ساختن سند و نوشته، خود توسل به یکی از وسایل تقلب محسوب می‌شود و آن در صورتی است که دروغ‌پردازی به‌وسیله عامل متقلبانه دیگر تقویت شده باشد.

در اینجا البته باید قائل به تفکیک دو موضوع شد: اگر ورقه نوشته شده مترجمان همان دروغ‌های شخص کلاهبردار بدون تأیید دیگری باشد که در این صورت، با دروغ شفاهی هیچ فرقی نخواهد داشت ولی اگر ورقه نوشته شده منسوب به ثالثی بوده و در مقام تأیید و تصدیق مفاد ادعای شخص کلاهبردار باشد مانند گواهینامه، صورت‌حساب، کارت شناسایی، اجاره‌نامه، قرارداد و قولنامه و نظایر اینها مؤثر در موضوع خواهد بود و درصورتی‌که از سند مجعول استفاده شده باشد دادگاه با رعایت تعدد جرم نیز رأی خواهد داد.

در این سایت بهترین خدمات مشاوره کیفری توسط وکیل پایه یک دادگستری به‌صورت شبانه‌روزی ارائه می‌گردد.

ثبت علامات تجارتی توسط وکیل آنلاین حقوقی

ثبت علامات تجارتی توسط وکیل آنلاین حقوقی 

مشاور حقوقی در اصفهان در زمنیه ثبت علامات تجاری توضیح داد:دنیای اینترنت جهان را به یک دهکده کوچک تبدیل کرده است. در دنیایی امروزی تنها با لمس چند دکمه می‌توانید با بهترین وکلای حقوقی آنلاین در این سایت تماس بگیرید.

علائم تجارتی بر اساس قانون ثبت علایم و اختراعات مصوب ۱۳۱۰: عبارت است از هر نوع علامتی است اعم از نقش، تصویر، رقم، حرف، عبارت، مهر، لفاف و غیر آن که برای امتیاز و تشخیص محصول صنعتی و یا تجارتی انتخاب می‌شود.

علامت تجاری نشانه و صداقت یک تاجر و موجب جلب نظر مشتری می‌گردد و از هرگونه تقلب و سوءاستفاده تجاری جلوگیری می‌شود.

داشتن علامت تجاری اختیاری است مگر این‌که دولت آن را الزامی بداند. علائم تجارتی قابل نقل‌وانتقال‌اند و صاحب علامت می‌تواند آن را به دیگری انتقال دهد زیرا حق داشتن علامت یک نوع امتیازی است که به‌خودی‌خود دارای ارزش است و حق تجارتی محسوب می‌شود.

از این‌جهت جزء اموال صاحب علامت بوده و با فوت صاحب علامت به ورثه قانونی وی منتقل می‌شود. در قانون ثبت‌اسناد صریحاً ذکر شده است علامت تجارتی قابل نقل‌وانتقال است ولی انتقال آن در مقابل اشخاص ثالث وقتی معتبر خواهد بود که طبق مقررات قانون به ثبت رسیده باشد.

برای ثبت انتقال باید اظهارنامه جداگانه و سواد مصدق سند انتقال، و درصورتی‌که انتقال قهری و به طریق ارث باشد سواد مصدق هر سند دیگری که ثبت انتقال به طریق ارث باشد به دایره ثبت علائم تسلیم شود تا پس از ثبت در ذیل ثبت اولیه و آگهی در مجله رسمی، تشریفات ثبت انجام گردد درصورتی‌که صاحب علامت بخواهد در جزئیات علامت تغییر دهد و یا به طبقات محصولی که علامت برای آن اختصاص‌داده‌شده اضافه کند مثلاً علامتی که برای بسته‌های چای ثبت شده برای لوازم‌ آرایش نیز اختصاص دهد، باید به‌موجب اظهارنامه جداگانه تقاضا نماید تا دایره ثبت علائم با ثبت آن در ذیل ثبت اصلی و آگهی در مجله رسمی تصدیق مجددی به تقاضاکننده ثبت بدهد.

پیگیری صدور اجرائیه در خصوص مهریه توسط وکیل آنلاین

برای تماس با شماره وکیل حقوقی در قسمت مشاوره این سایت رجوع نمایید. پس از قطعیت دادنامه، زن حق دارد بر اساس قانون اجرای احکام مدنی مصوب ۱۳۶۵ تقاضای صدور اجرائیه نماید و در صورت امتناع محکوم علیه از پرداخت مهر، اموال وی را به دایره اجرای احکام معرفی کند، تا از طریق توقیف و فروش اموال مزبور طلب زوجه وصول گردد.

برابر مقررات قانون اجرای احکام مدنی و با عنایت به ماده ۱۶۵ این قانون کلیه اموال منقول و غیرمنقول زوج به‌استثنای موارد چهارگانه مذکور در این ماده و تبصره آن در مقام اجرای حکم دادگاه قابل توقیف و فروش است.

اختلاف در رویه وصول طلب به‌وسیله دوایر اجرای دادگستری و دوایر اجرای ثبت موجب بروز اشکالات عملی و اعتراضاتی شد و این سؤال پیش آمد که آیا شرعاً مسکن موردنیاز و متناسب از مستثنیات دین بدهکار می‌باشد؟ و اگر چنین است تفاوت طریقه وصول طلب نمی‌تواند ضابطه شرعی را تغییر دهد.

به همین دلیل و باتوجه‌به اعتراضات و مشکلات عملی و انعکاس موضوع به رئیس قوه قضاییه و استعلام قوه قضاییه از شورای نگهبان، راجع به شرعی یا غیرشرعی بودن ماده ۶۵ قانون اجرای احکام مدنی، شورای نگهبان چنین اظهارنظر کرد: (ماده ۶۵ قانون اجرای احکام مدنی مصوب سال ۱۳۵۶ مخصوص اموال منقول است و شامل مسکن نمی‌شود و علی‌ای‌حال مسکن موردنیاز و متناسب شرعاً از مستثنیات دین می‌باشد).

در حال حاضر، باتوجه‌به نظریه شورای نگهبان، مسکن موردنیاز و متناسب بدهکار از مستثنیات دین به شمار می‌آید و دوایر اجرای احکام مدنی دادگستری نباید مسکن بدهکار را به‌منظور اجرای حکم بازداشت کنند.

مشاوره توسط وکیل حقوقی آنلاین در خصوص نحوه وصول مهریه 

مسیرهای شلوغ و پرترافیک شهرهای بزرگ، ارتباط سریع و حضوری با وکلا را گاهی سخت و عذاب‌آور و حتی غیرممکن نموده است.

شیوع بیماری کووید نیز این مشکلات مضاعف نموده است. وکیل آنلاین بیست‌ و چهارساعته یکی از بهترین خدمات غیرحضوری در کشور است که توسط سایت دادسرا یار ارائه می‌گردد.

مرسوم است که میزان مهر و مشخصات آن در سند ازدواج ذکر می‌شود و سند نکاح که به‌وسیله سردفتر ازدواج تنظیم می‌شود از جمله اسناد رسمی است و اگر موعدی برای تأدیه مهر معین نشده باشد، پس از تحقق نکاح، زن می‌تواند برای وصول آن اقدام کند و اگر شوهر از ایفای تعهد و تأدیه دین خود در این زمینه امتناع کند، زن، باتوجه‌ به این‌که سند رسمی لازم‌الاجرا در دست دارد، می‌تواند به دادگاه صالح برای الزام شوهر به پرداخت مهر مراجعه و اقامه دعوی نماید.

دادگاه نیز نمی‌تواند به بهانه لازم‌الاجرا بودن سند نکاح و امکان وصول مهر از طریق اجرای ثبت، از رسیدگی به دعوای زن امتناع کند، زیرا دادگستری مرجع تظلمات عموم است (اصل ۱۵۹ قانون اساسی) و دادگاه پس از رسیدگی به ادعای خواهان و باتوجه‌ به مستند دعوی حکم بر محکومیت خوانده صادر خواهد کرد که ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ دادنامه قابل تجدیدنظر است.

مشاوره وکیل در خصوص جرم ترساندن یا امیدوار ساختن دیگران به امور غیرواقع

مشاوره حقوقی در خصوص جرم ترساندن یا امیدوار ساختن دیگران به امور غیرواقع

امیدوار ساختن و یا ترساندن مردم به پیشامدهای غیرواقع که باعث امیدواری یا ترس دیگری از حوادثی که ممکن است در آینده به وقوع بپیوندد جرم است، مثل این‌که شخصی دیگری را امیدوار سازد که طلب سوخته‌اش را وصول و به او باز خواهد گردانید یا به صاحب‌خانه‌ای نوید دهد که مستأجر سرسخت او را با ایجاد وحشت و ترساندن وادار به تخلیه می‌نماید.

همین‌طور اگر کسی از غیبت مأمور دولتی که به مأموریت اعزام شده، سوءاستفاده کرده و ضمن مراجعه به همسر او تحت عنوان این‌که شوهرش در این مأموریت با وسیله نقلیه‌ای تصادف کرده و در بیمارستان بستری است و احتیاج مبرمی به پول دارد در صدد گرفتن پول برآید، در این صورت مرتکب جرمکلاهبرداری شده است.

منظور از مانور متقلبانه در ترساندن دیگران به موارد واهی، عملیات و مانورهایی است که در طرفی ایجاد ترس و وحشت نموده و او را از حوادث ناگوار که مال، جان یا حیثیت و آبرویش را تهدید می‌نماید، بترساند و به این وسیله مال یا وجهی به دست آورد. 

نکته قابل‌توجه آن است که رفتار و عملیاتی که صورت می‌گیرد باید به نحوی باشد که در دل طرف، ایجاد ترس و وحشت کند و اگر او شخصاً و بدون هیچ‌گونه رفتار ترس آوری از پیشامدی بترسد، عمل کلاهبرداری نیست.

همچنان که دیوان عالی کشور در این زمینه اعلام نظر می‌نماید که: اگر کسی از یک نفر حامل کالای قاچاق به بهانه این‌که مال قاچاق دارد، پول بگیرد.

این عمل کلاهبرداری نیست زیرا مشارٌالیه در گرفتن پول، تقلبی به کار نبرده و نام‌برده، اشخاصی را به حادثه یا پیشامد برخلاف واقع نترسانده است.

شما می‌توانید با درخواست گزینه مشاوره با وکیل آنلاین از خدمات غیرحضوری این سایت بهره‌مند گردید.

وکیل حقوقی برای قتل و جنایت  

نحوه انتخاب وکیل جنایی در خصوص پرونده‌های قتل و جنایی به این صورت است که با بررسی سوابق وکیل حقوقی که در صفحات وب موجود است می‌توانید مجوز فعالیت وی را بررسی و با عملکرد وی تا حدودی آشنا گردید.

سایت دادسرایار این کار برای شما آسان نموده و با شناسایی بهترین وکلا و معرفی به شما، گام‌های موفقی در این زمینه برداشته است.

در جهان‌بینی اسلامی جایگاه و موقعیت انسان ارزش و احترام خیره‌کننده‌ای دارد و ازاین‌رو جرم قتل از اهمیت خاصی برخوردار شده است، به‌طوری‌که کشتن یک نفر را در واقع تجاوز به جامعه جهانی قلمداد کرده است.

مجازات قتل در میان عرب فقط به‌صورت قیام و قتل بوده هیچ‌گونه حد و حدودی نداشت و صرفاً بستگی به قدرت و ضعف قبایل داشته گاه مردی را در مقابل مردی می‌کشتند و زن را در مقابل زن و گاه دو نفر را در مقابل یک نفر و در مواردی کار به جایی می‌رسید که قبیله‌ای را به‌خاطر یک نفر نابود می‌کردند.

در میان سایر ملل با اختلافات زیادی که داشته‌اند، قصاص در قتل اجمالاً بوده، گواینکه قاعده و ترتیب معینی حتی در قرون اخیر برای آن ذکر نکرده‌اند.

ولی اسلام در این قسمت یک مسلک واسطه و حد وسطی را انتخاب کرده، یعنی نه به‌کلی قصاص را الغاء کرده و به آن راه منحصر شمرده است، به‌این‌ترتیب که اجازه قصاص داده و در عین حال عفو و دیه توصیه کرده است و در ضمن در قصاص تعادل و مساوات بین جنایت و کیفر را شرط دانسته است.

این سایت در سراسر کشور می تواند بهترین وکیل را در تبریز، یا تهران و  همچنین بهترین وکیل در شیراز را به شما معرفی نماید.

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد