کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

وکیل پایه یک در قم|مشاوره تلفنی 24 ساعته فوری و تخصصی

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

وکیل پایه یک در قم|مشاوره تلفنی 24 ساعته فوری و تخصصی

وکیل پایه یک در قم|مشاوره تلفنی 24 ساعته فوری و تخصصی

وکیل پایه یک در قم

به نوشته دادسرایار در مقاله وکیل پایه یک در قم

دادسرایار 24 ساعته در خدمت شماست حتی روز های تعطیل

021-91-01-61-52

وکیل پایه یک در قم کیست ؟

وکیل حقوقی به فردی گفته می شود ، که از طرف موکل اجازه دارد ، در ارتباط با مسائل حقوقی در مراجع قضایی و یا غیر قضایی اقداماتی را انجام دهد . در این ارتباط وکیل حقوقی باید به احقاق حقوق موکل خود در ارتباط با موضوع مطروحه در مراجع قضایی و غیره غذایی بر اساس حدود اختیارات خود یکسری وظایف را انجام دهد و آثار کلیه اقدامات وکیل در چنین مراجعی بر اساس قانون مدنی ، متوجه موکل می باشد .

یک وکیل نسبت به موکل خود دارای چه تعهداتی می باشد ؟

تعهد های وکیل نسبت به موکل خود بر اساس حدود اختیاراتی می باشد ، که وکیل بر اساس وکالت نامه ای که با موکل تنظیم کرده است ، امضا نمود و اقداماتی بر اساس آن انجام می دهد .

هم در وکالت های رسمی که از دفاتر اسناد رسمی صادر می شود و هم در وکالت نامه های قضایی که بین وکیل دادگستری و موکل ، در قسمت حدود اختیارات وکیل ، معین شده است و هر دو طرف می توانند براساس خواسته خود اختیارات و حدود وکیل را مشخص کنند . تعهد های یک وکیل وابسته به این است که وکیل تا چه مقدار و در چه موضوع هایی از موکل خود اجازه پیگیری امور را داشته باشد ، به طور مثال فردی وکیل می‌شود که صرفاً امورات ملکی موکل را انجام دهد و فرد دیگر وکیل می‌شود تا امورات موکل خود را در امور خانوادگی برعهده بگیرد .

زمینه های مشاوره وکیل در قم حقوقی به شرح زیر می باشد :

یک وکیل یا مشاور حقوقی توانایی این را دارد که در کلیه مسائل حقوقی مشاوره بدهد . البته باید گفت که وسایل حقوقی دارای موضوعات کلی می باشد و به همین دلیل وکیل باید از موضوعات حقوقی که در آن دارای تخصص می باشد ، اقدام به مشاوره کند . پس بهترین کار این است که وکیل در موضوعات حقوقی که دارای تخصص می باشد به مراجعه کنندگان مشاوره دعد .  در برخی از کشورهای پیشرفته مشاوره های وکیل به صورت تخصصی می باشد ، به این صورت که وکلا در زمینه خاص دارای تخصص می باشند و موکل  با توجه به نوع تخصص به آن ها مراجعه می کند .‌

انواع حقوق عمومی به چه شکلی می باشد ؟

انواع حقوق عمومی شامل یک سری حقوق می باشد که میان اداره ها و نهادهای دولتی و موسسه های عمومی در انجام وظیفه و خدمات متقابل به مردم وجود دارد و باید اجرا شود . همینطور نحوه اجرای انها در حقوق عمومی توضیح داده شده است .

حقوق خصوصی چگونه می باشد ؟

حقوق خصوصی به دو شکل می باشد ، یک حقوق میان کلیه اشخاص حقیقی که در جامعه هستند و دارای صلاحیت برخورداری از حق خود می باشند ،  که در این صورت اندازه و چگونگی اجرای آن در حوزه خصوصی بررسی می‌شود . و دوم این گونه است که انواع شرکت های حقوقی مثل شرکت های غیر تجاری و تجاری که  اصطلاحا به آن شخصیت حقوقی گفته می‌شود ، مانند : شرکت‌ها و موسسه های عام المنفعه ای که در جامعه هستند ،  از مصادیق خصوصی می باشد که چگونگی انجام وظیفه ،  حدود اختیارات و صلاحیت آن ها بر اساس قانون در حقوق خصوصی توضیح داده شده است .

حقوق بین الملل به شرح زیر می باشد :

حقوق بین الملل در ارتباط با روابط دولت ها با هم دیگر و سازمان های جهانی و روابط حقوقی اشخاص کشورهای گوناگون با همدیگر می باشد ،  که به صورت کلی باید گفت در قالب حقوق بین الملل خصوصی و حقوق بین الملل عمومی می باشد . حقوق بین‌الملل عمومی شامل رابطه های دولت ها با هم دیگر و روابط دولت‌ها با سازمان‌های بین‌المللی می‌باشد . حقوق بین‌الملل خصوصی چگونگی اعمال قواعد حقوقی شهروند های دیگر کشورها را با یکدیگر و اشخاص حقوق خصوصی را در سطح بین الملل بررسی می کند . از این موضوعات در حقوق بین‌الملل خصوصی مطرح و بر اساس قوانین بین‌المللی حل می‌شوند .

 انواع وکیل حقوقی در قم

وکیل می تواند در موضوع های مختلفی وکالت کند ، به همین دلیل وکیل به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود ، مانند :  وکیل دادگستری ، وکیل معاضدتی ، وکیل تسخیری ، وکیل رسمی  و وکیل اتفاقی .

وکیل انتخابی در قم کیست ؟

هر شخصی می تواند با میل خود فردی را به عنوان وکیل انتخاب کند ، که وکیل انتخابی گفته می‌شود ، این وکیل ها می توانند وکلای رسمی باشند که شخص از طریق دفترخانه اسناد رسمی فرد را به عنوان وکیل جهت انجام امورات خود انتخاب می کند ، مانند : مراجعه به اداره ها و فروش اموال خود انتخاب می‌کند و همچنین می تواند وکلای دادگستری باشد ، که در مراجع قضایی و یا در زیرمجموعه های آن به جانشینی از موکل خود جهت گرفتن حقوق به فعالیت می پردازد .

وکیل تسخیری در قم کیست ؟

وکیلی که در دادگاه ، به جهت دفاع از اشخاص بی بضاعت در ارتباط با جرم های کیفری مانند قتل ،  جهت دفاع از حقوق آنها انتخاب می شوند ، که هزینه این وکلا طبق تعرفه مندرج در قانون وکلا از طرف دولت به وکیل پرداخت می شود ، وکیل تسخیری گفته می شود .

وکیل معاضدتی درقم کیست ؟

به وکیلی که در دادگاه در صورتی که اشخاص بی بضاعت درخواست داشته باشند و با احراز نداشتن توانایی مالی آنها جهت داشتن وکیل برای آن ها انتخاب می‌شود ، وکیل معاضدتی گفته می شود . در صورت مشخص شدن نداشتن توانایی مالی فرد و درخواست او از دادگاه جهت داشتن وکیل ،  دادگاه از طریق مشاوران یا کانون وکلا یا وکلای قوه قضاییه وکیل دادگستری ، جهت دفاع از حقوق خود انتخاب می‌کند ، تا حق هیچ فردی به دلیل نداشتن توانایی مالی ضایع نشود ، که به آن وکیل معاضدتی گفته می‌شود و حق‌الوکاله وکیل معاضدتی رایگان می باشد .

وکیل اتفاقی در قم کیست ؟

بر اساس قانون موضوعه کشوری نزدیکان درجه اول می توانند ، هر سال یک مرتبه یا دو مرتبه از یکدیگر تقاضای وکالت داشته باشند ، که با احراز نزدیکی آنها توسط مراجع قضایی و با صلاح دید قاضی دادگاه این نوع وکالت انجام می گیرد .

وکیل حقوقی اداره ها در قم کیست ؟

سازمان ها و نهادهای دولتی و اداره ها توانایی این را دارند ، که شخصی که در آن اداره مشغول به فعالیت است ، با تصویب رئیس آن اداره به عنوان نماینده حقوقی جهت اقامه دعوی و دفاع از دعاوی افراد علیه اداره مربوطه به دادگاه معرفی کنند ، تا از منافع و حقوق سازمان خود دفاع کنند .

وکیل مدنی درقم کیست ؟

جهت انجام امور حقوقی و اداری ، شخصی را به عنوان وکیل مدنی انتخاب می کند ، این وکیل باید جهت انجام کار خود با موکل ، به دفاتر اسناد رسمی بروند و برای موضوع مورد نظر خود به تنظیم وکالت نامه بپردازند . به طور مثال وکالت جهت خرید خانه ، وکالت جهت طلاق و وکالت جهت فسخ .

وکیل مع الواسطه در قم کیست ؟

برخی از اشخاص شرایط کافی جهت انتخاب وکیل را دارا نیستند ، به همین دلیل این کار را به شخص دیگری می‌سپارند ، تا از طرف او وکیل انتخاب کنند ، به این وکیل که توسط شخص دیگری انتخاب می گردد ، وکیل من واسطه گفته می‌شود .  وکیل مع الواسطه جهت رسیدگی به امور جزایی و محکوم های مالی انتخاب می گردد ،  که موکل به دلیل نداشتن استطاعت مالی نمی تواند به انتخاب وکیل بپردازد .

وکیل سازمانی درقم کیست ؟

طبق قانون حمایت قضایی از کارمند های نیروی مسلح و دولتی ، اگر این کارمندان دولتی در کارهای خدمتی با یکسری مشکلات قضایی و حقوقی مواجه شوند ، سازمان محل خدمت آن ها وظیفه دارد ، متخصصان حقوقی خود را به عنوان وکیل ، جهت دفاع از کارمندانی که دارای مشکل می باشند ، انتخاب کند . به این وکیل هایی که در مراجع قضایی به دفاع از حقوق کارمندان دولتی می پردازند ، وکیل سازمان گفته می شود .

وکیل کارآموز در قم کیست ؟

افرادی که در رشته‌های حقوق تحصیل کرده هستند ، بعد از قبولی در آزمون های ورودی کانون وکلای دادگستری ، باید مدت زمانی را نزد ، یک وکیل متخصص به عنوان کارآموز مشغول شوند ،  این اشخاص می توانند در زمان کارآموزی زیر نظر سرپرستان خود ، وکالت یکسری از پرونده‌ها را قبول کنند ، به وکیل هایی که در دوران کارآموزی وکالت می کنند ، وکیل کارآموز و کارآموز وکالت گفته می‌شود .

وکیل قوه قضاییه در قم کیست ؟

به کلیه افرادی که در ارتباط با اجرای قانون پنج ساله سوم توسعه اجتماعی فرهنگی و اقتصادی کشور از مرکز امور کارشناسان قوه قضائیه و مشاوران حقوقی پروانه وکالت را دریافت کرده‌اند ،  وکیل قوه قضاییه گفته می‌شود .

وکیل حمایتی یا وکیل ایثارگران در قم کیست ؟

زمانی که افراد ایثارگر و بسیجیان در موضوع های حقوقی و قضایی دچار مشکل می‌شوند ، وکلای قضایی که در اجرای قانون حمایت قضایی و یا قانون سپاه از دفتر خدمات قضایی دارای پروانه می باشند ، به عنوان وکیل بسیجیان و ایثارگران در مراجع قضایی حضور می‌یابند و به عنوان وکیل حمایتی به دفاع از آنان می پردازند .

وکیل دادگستری در قم کیست ؟

به وکیلی که تحصیلات خود را در مقاطع لیسانس و بالاتر در رشته های مبانی و فقه و حقوق گذرانده و در آزمون کانون وکلا نمره قبولی بدست آورده است ، وکیل پایه یک دادگستری گفته می شود .

تفاوت وکیل پایه یک و وکیل پایه دو در چیست ؟

امروزه دعاوی قضایی بسیار گسترده شده اند و همین دلیل حضور یک وکیل در پرونده بسیار لازم می باشد ، حضور یک وکیل در جلسه های دادگاه بار روحی و روانی بسیاری را از طرفین کم می کند . یکی از مسائل مهم در آنجا انتخاب وکیل می باشد . باید بگویم که از تفاوت‌های وکیل پایه یک و وکیل پایه دو دادگستری گرفتن دعاوی مختلف می باشد ، که وکیل پایه دو دارای محدودیت هایی می باشد ، جهت گرفتن پرونده های گوناگون اما وکیل پایه دادگستری ، جهت انجام وکالت در حوزه های مختلف هیچ محدودیتی ندارد .  مورد دیگر در ارتباط با محدودیت پذیرش پرونده در دوره کارآموزی آنها می باشد ، بر اساس قانون متقاضی های وکالت دادگستری اگر در آزمون کانون وکلای دادگستری قبول می شوند ، می توانند زیر نظر وکیل سرپرست خود در دوره کارآموزی یکسری از پرونده‌های قضایی را قبول کنند و کارآموزانی که در آزمون حقوقی مرکز مشاوران قوه قضاییه قبول می‌شوند ، در زمان کارآموزی خود نمی‌توانند هیچ پرونده‌ای را بگیرند .

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد