کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

مشارکت در ساخت مجتمع آپارتمانی و مسئولیتهای کارفرما و پیمانکار در قبال هم

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

مشارکت در ساخت مجتمع آپارتمانی و مسئولیتهای کارفرما و پیمانکار در قبال هم

مشارکت در ساخت  مجتمع آپارتمانی و مسئولیتهای کارفرما و پیمانکار در قبال هم

مسئولیت کارفرما و پیمانکار درمشارکت در ساخت

به نوشته دادسرایار در مقاله مسئولیت کارفرما و پیمانکار درمشارکت در ساخت

دادسرایار 24 ساعته در خدمت شماست حتی روز های تعطیل

021-91-01-61-52

موضوع و ترتیب مشارکت

به این معنی که یک شرکت  یا یک شرکت و یک شخص حقیقی یا  بین دو شخص حقیقی  که آورده یک طرف  زمین و دیگری سرمایه و  کار است صورت می پذیرد.

موضوع قرارداد عبارت است از مشارکت طرفین در احداث بنای مجتمع آپارتمانی یا تجاری یا اداری در اراضی متعلق به شریک اول به مساحت مشخص شده,
بازدید کل پلاک ثبتی مشخصات و تعداد طبقات,  برابر توافق انجام شده ونقشه های پیوست.


امور مالی و تعهدات طرفین

امور مالی و تعهدات طرفین در قراردادهای, مشارکت در ساخت و ساز,  به استثناء مواردی که, جزء موارد الزامی مقررات آمره می باشد موارد طرفین می‌توانند   با تراضی  به توافق برسند, در ادامه  به پاره‌ای از تعهدات که طرفین می‌توانند در قرارداد بر مبنای آن توافق نمایند قید شده است.

در قرارداد مشارکت شریک دوم موظف بوده کل سرمایه مورد نیاز را به ترتیبی تدارک یا پیش‌بینی کند که به تناسب طرح ها آب برنامه‌های زمان‌بندی مستمر و کاملاً قادر به تامین بخش مورد نظر بوده و هیچ گاه در مورد یکی از بخش‌های موضوع قرارداد به دلیل کمبود سرمایه متوقف نشود در غیر اینصورت با تشخیص و اعلام دستگاه نظارت مبنی بر عدم تأمین هزینه و تأخیر در امور مربوطه شریک اول مهیار از در خصوص جبران ضرر و زیان خود به طریق مقتضی از جمله تامین مبلغ از محل چک‌های تضمینی و فروش سهم الشرکه شریک دوم از عرصه و اعیان و با نقل و  انتقال  منافع خود اشخاص ثالث اقدام نماید.
قابل ذکر بود که کلیه تعهدات و مسئولیتهای مالی قرارداد در مقابل اشخاص حقیقی یا حقوقی احمد خصوصی و عمومی دولتی سرقت و مطلق به عهده شهید دوم که کلیه عملیات مالی مرتبط با قرارداد را ضمن رعایت قوانین و مقررات جاری کشور مطابق به اصول حسابداری به ثبت برساند و به مراجع ذیصلاح وزیران ارائه نماید نکته قابل انکار این است که در صورت افزایش واحدهای احداثی نسبت به نقشه های معماری قرارداد عوارض مربوطه در زمان فروش به نرخ روز محاسبه و از قیمت فروش  کسر و به شریک اول پرداخت می‌شود
. لازم به ذکر است, الزام و التزام به تعهدات توسط طرفین و اجرای به موقع هر کدام علاوه بر ضابطه مند بودن نحوه اجرای منطقی و دقیقه پیشرفت پروژه را می رساند برای مثال شریک عمل موظف است حداکثر ظرف مدت....... ماه از تاریخ دریافت طرح نقشه های معماری سازه مکانیکی و برقی کلیه برگه های مهندسی نظارت نتایج آزمایشگاهی و به طور کلی مدرکی که مطابق مقررات شهرداری برای صدور مجوز الزامی است و مجوزهای اجرایی را که توسط شهرداری تعهد گردد را به شبکه دوم ارائه کند شریکه اول ظرف مدت...... هفته از تاریخ دریافت نقشه های مورد تایید مشاور نسبت بررسی و تایید یا اعلام ایرادات و شریک دوم اقدام نماید در این راستا شرکت اول مکلف می باشد پس از اتمام عملیات اجرایی قرارداد حداکثر ظرف مدت....... ماه از تاریخ اعلام شرایط دوم و و اتمام عملیات و عدم خلاف است  از طریق شهرداری منطقه بدون مجوز عوارض و با احراز عدم خلاف مقررات گواهی پایان کار ساختمان را اخذ به شریک دوم ارائه نماید همچنین شریک دوم الزام داشت طراحی و اجرای کامل کلیه نقشه ها و امور فنی همه بخش‌های قرارداد را در منطق را داد به طور کامل به انجام برساند و ظرف مدت....... هفته از تاریخ ابلاغ که شبکه اول مبنی بر ضرورت اصلاح نقشه های ارائه شده نسبت به رفع ایرادات و اخذ تاییدیه مشاوره اقدام نمایید و نظر نهایی در مورد اصلاح نقشه هایی که از طریق شبکه اول به شبکه دوم ابلاغ می گردد لازم الاتباع است.
خرید دوم تحت هیچ شرایطی حق و اجازه افزایش واحدهای مازاد بر پروانه ساخت نقشه معماری قرار داد مصوبه را ندارد در غیر این صورت علاوه بر مسئولیت پرداخت کلیه جریمه‌های متعلقه به نحوی که شریک اول هیچ مسئولیتی نداشته باشد باید از عهده خسارات وارده از جمله تاخیر در اخذ پایان کار صورت مجلس تفکیکی و غیره به شبکه اول و نیز افراد ثالث که این باشد که اول طرف قرارداد باشند و باید بدیهی است که منافع حاصل  به نسبت سهم الشرکه بین طرفین تقسیم خواهد شد
جهت جلوگیری از ایجاد وقفه در عملیات اجرایی شرکت اول می‌تواند به نحو مقتضی در خصوص پرداخت جریمه هایی متعلق به اقدام نمایند و از هم شریک دوم کسب کند که این عمل ممکن است با فروش سهام شریک دوم سال را تملک و نقل از شبکه اول تحقق یابد شریک دوم برای اجرای قرارداد نیروی انسانی مناسب متخصص ماهر و ساده و نیز ماشین آلات و تجهیزات فنی و کارگاهی و مدیریت اجرایی متناسب با نیازها و مقتضیات قرار داد, و به نحوی که مورد تایید دستگاه نظارت باشد فراهم و سازماندهی می کند هفته مجوز های لازم از سازمان ها و شرکت های خدمات شهری از قبیل برق و آب و فاضلاب و مخابرات و گاز و آتش نشانی و رعایت کلیه مقررات اول مسئولیت ناشی از آن و رعایت نکات ایمنی کارگاه مطابق استانداردهای کارگاهی به پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی و مالیات کارکنان مرتبط با موضوع قرارداد و همچنین بیمه های لازم از جمله مسئولیت مدنی آتش سوزی پروژه و غیره به عهده  شریک دوم بوده و در  در صورت عدم انجام این تعهدات مسئولیت هرگونه خسارت ناشی از حوادث مذکور صرفنظر از تقصیر یا عدم تقصیر شریک دوم بر عهده  وی می باشد.


پیش فروش و فروش واحدهای آپارتمانی در ارتباط با مسئولیت کارفرما و پیمانکار درمشارکت در ساخت


هر یک از مکان می‌توانند پس از اجرای....... و  تا سقف..... درصد پیشرفت فیزیکی پروژه بر اساس برنامه زمانبندی کل قرارداد به ارائه گزارش پیشرفت کار و تعیین دستگاه نظارت مبنی بر انجام این مقدار کار و موافقت طرف دیگر قرارداد نسبت و فروش حداکثر...... درصد کل مستحدثات سهم خود متناسب با گزارش دستگاه نظارت مبنی بر پیشرفت فیزیکی پروژه اقدام نمایند در صورت تحقق بیش از....... درصد پیشرفت فیزیکی پروژه ترقی می تواند نسبت به فروش و پیش فروش حداکثر........ کل مستحدثات سهم خود را متناسب با گزارش دستگاه نظارت مردمی بر پیشرفت فیزیکی طبق ضوابط مندرج در قرارداد فی مابین اقدام نمایند هرگونه پیش فروش قبل از تحقق شرایط و ضوابط توافق شده نسبت به همدیگر فاقد اعتبار بوده و تصرف بهره برداری از مستحدثات موضوع قرارداد توسط جدید دوم با منتقل الیه صرفاً پس از صدور گواهی پایان کار ساختمانی امکان پذیر است.
هوای این شرایط در آب دیگر می‌تواند به نحو مقتضی یا از طریق مراجع قضایی در خصوص خلاقیت و رفع تصرف و دریافت  اجرت المثل  و خسارات اقدام نمایند
سایر مراحل و جزئیات و تشریفات فروش و پیش فروش و خصوصاً ارزش‌گذاری واحدهای احداثی با رعایت شرایط بازار و صرفه و صلاح طرفین در کمیسیون فروش مشخص خواهد شد و با تعیین دستگاه نظارت  خود را برای تشکیل کمیسیون فروش معرفی خواهم کرد متن قرارداد فروش و پیش فروش و روشهای اجرایی اعم از نظارت ثبت عملیات مالی و پرورش و غیره توسط کمیسیون فروش شده و به تصویب شریک اول   و شریک دوم خواهد رسید.
معاملات انجام شده خارج از توافق و تراضی اعتبار از کلیه وجوه نقدی دریافتی بابت بهای هر معامله فروش به نسبت سهم به حساب هر کدام از طرفین واریز و فیش مربوطه به همراه سایر اسناد به عهده دار مانند چک یا سفته به کمیسیون فروش تحویل می گردد شهید دوم در قرارداد فروش و پیش فروش به اشخاص ثالث و فقید تعهدات خود در خصوص اجرای کلیه امور مهم در این قرارداد می‌باشد و نیز موظف بوده و تعهدات خود را در قراردادهای فروش و پیش فروش نسبت به اجرا در مقابل هر خریدار به نحوی انجام رساند کلیه مفاد آن به درستی در زمان‌های مقرر به مورد اجرا درآید در غیر اینصورت قصور یا تقصیر ناشی از عدم انجام تعهدات در مقابل خریداران شریک اول به عهده شریک دوم می باشد.
در هر مورد از انجام کلیه تعهدات خریداران به اتمام تعهدات طرفین قرارداد با معرفی شریک دوم شریک اول طی مدت مناسب مساعدت لازم برای صدور سند رسمی  تفکیکی به نام خریداران را معمول  خواهد داشت.
تسویه حساب نهایی بر اساس حساب‌های قطعی پس از انجام تعهدات طرفین و پرداخت هرگونه مطالبات احتمالی از قبیل مطالبات ناشی از خسارات و اخذ مفاصا حساب بیمه تامین اجتماعی و دارایی و سایر موارد انجام خواهد شد.
لازم به ذکر است در خصوص پیش فروش آپارتمان ها باید  موارد مندرج در قانون پیش فروش آپارتمان ها نیز رعایت گردد.

اسناد و مدارک مشارکت و مسئولیت کارفرما و پیمانکار درمشارکت در ساخت

توافق نامه ها
برنامه زمانبندی پیشرفت کار
جدول تفکیک درصد های بخش های مختلف اجرای پروژه و جدول مشخصات فنی و تجهیزات
تصاویر سندمالکیت و جواز ساختمانی
اسناد تکمیلی صورتمجلس ها و موافقت نامه ها و هر نوع سند دیگری که در مورد کارهای جدید یا سایر امور که در مدت اجرای قرارداد تنظیم و به امضاء طرفین  برسد
مشخصات فنی خصوصی و مشخصات اجرایی
نقشه های اجرایی مصوب شامل نقشه های معماری سازه و تأسیسات مکانیکی و برقی و نقشه های محوطه و سایر مشخصات فنی که به طور کامل به روایت شریک دوم رسیده و به وی ابلاغ می گردد.
اطلاعات شرکای طرف قرارداد، شامل تصاویر اساسنامه آگهی تاسیس و آخرین روزنامه رسمی متضمن آخرین تغییرات اساسنامه  شرکا
نقشه های اجرایی شبکه برق شامل نقش ساخت تابلوهای اصلی و نمودار از تابلوهای کنترل و نقشه های توزیع نیرو و نقشه های روشنایی داخلی و محوطه کارگاه و نقشه اعلام خطر و نقشه سیستم حفاظتی و تعریف از مقادیر مصالح و مشخصات مربوط به لوازم و تجهیزات مورد نیاز.
وسایر نقشه ها و مشخصات و موارد مربوط به توافق طرفین, که می تواند به عنوان اسناد و مدارک پیوست قرارداد گردد

جزئیات روش تهیه برنامه زمانبندی تفصیلی در مشارکت احداث مجتمع آپارتمانی و مسئولیت کارفرما و پیمانکار درمشارکت در ساخت

در برنامه زمانبندی تفصیلی  بایدعملیات اجرایی مشارکت نوع و دوره  کلیه فعالیت اصلی و فرعی مشخص باشد
بر اساس هرگونه تغییرات احتمالی در وضعیت پیشرفت کار توسط شریک دوم نظر قرار گرفته و منطبق با شرایط روز گردد گزارش روزانه که شامل شرایط جوی و اقلیمی کمیت و کیفیت نیروی انسانی و ماشین آلات عملیات اجرایی و مصالح وارد شده به کارگاه هست  سایر موارد, می‌تواند منحصراً بر عهده شریک دوم باشد

شریک دوم وزغ است و ضمن رعایت کامل مشخصات فنی و کلیه آزمایشات مربوط به تاسیسات شامل لوله کشی های آب و فاضلاب و گاز و همچنین کارهای برقی و تهویه و گرمایش و سایر موارد تاسیساتی که در پروژه‌های معمول و رایج میباشند را انجام دادند و نتایج حاصل را به تایید دستگاه نظارت برساند به منظور تضمین اجرای پروژه پیش‌بینی‌شده در موافقتنامه و دیگر اسناد و مدارک پیوند قرارداد طرفین می توانند مبلغی را به عنوان  جریمه تاخیر روزانه در نظر بگیرند.
یا به فرض مثال می توانند قید نمایند در صورتیکه تحویل زمین کارگاه بدون معارض به شریک دوم محقق گردد و یا معارضین ملکی در حین اجرا کار موجب تعطیل کار را فراهم نمایند , جبران خسارت با وجه مشخصی انجام پذیرد.

فسخ قرارداد مشارکت ومسئولیت کارفرما و پیمانکار درمشارکت در ساخت

موارد زیر تخلف شریک دوم محسوب می گردد تاخیر غیر مجاز شریک دوم در تجهیز کارگاه به مدت یک ماه از تاریخ صدور جواز ساخت و تشخیص دستگاه نظارت یا تأخیر غیر مجاز شرایط دوم در اجرای برنامه زمانبندی قرارداد به میزانی که بر اساس گزارش دستگاه نظارت موجب افزایش مدت قراردادبه میزان...... کل مدت قرارداد شود،
انتقال و واگذاری موضوع قراردادهای تحت هر عنوان حقوقی از قبیل صلح یا وکالت یابی یا مشارکت و نمایندگی وجود معارض فروش یا هر نحوه انتقال مالکیت زمین موضوع قرارداد به غیر و یا عدم رعایت مقررات این قرارداد در مورد ضوابط ساخت و ساز نقشه ها و طرح های اجرایی فروش و پیش فروش و مانند اینها به ترتیب که بیم  ورود زیان به شریک اول برود
شریک هول می تواند تحقق فسخ قرارداد مبلغ آورده خود را به علاوه....... درصد به ازای هر سال از تاریخ انعقاد قرارداد تا زمان پخت به علاوه نرخ سود مورد انتظار پروژه از محل پروژه و یا هر راه قانونی دیگر وصول نماید نرخ سود مورد انتظار پروژه در مبلغ حاصل از جمع آوری مبلغ آورده شریک اول و........ درصد به ازای هر سال امکانات مورد نیاز بابت تامین ایمنی لازم میباشد
کلیه هزینه های مربوط به انشعابات و برقراری تأسیسات شهری مورد نیاز ساختمان در زمان تحویل موقت شهری مورد نیاز ساختمان در زمان تحویل موقت موضوع قرارداد شامل آب و برق و تلفن و یک خط برای هر واحد ۱۲ می باشد  هزینه‌های فوق در سهم‌الشرکه قرارداد  ملحوظ گردیده اند.
شریک دوم متعهد است کلیه عملیات موضوع پیمان را طبق مواد و شرایط پیمان با بهترین روش های فنی و با وسایلی در صفحات قرارداد ذکر شده و تحویل دستگاه نظارت رسانده خواهد شد را به وسیله کارکنانی که در کار خود تخصص و تجربه کافی دارند انجام دهد.


حل اختلاف قرارداد مشارکت و مسئولیت کارفرما و پیمانکار درمشارکت در ساخت


مدت اجرای قرارداد در مورد تفسیر و اجرای مفاد آن اختلاف بین طرفین قرارداد بروز نماید هر دو طرف مردم ابتدا مراتب را از طریق گفت‌وگو و تبادل نظر برطرف کنند و در صورت عدم حل اختلاف, مراتب را از طریق مراجع ذی‌صلاح قانونی و قضایی حل و پیگیری نمایند بروز اختلاف بین طرفین مگر در موارد حفظ عدم رعایت ضوابط فنی در ساخت و یا زمانی که موضوع اختلاف در مراجع قضایی منطقه شده موجودی برای توقف اجرای قرارداد نیز در صورت بروز اختلاف در بین افراد نیازمند نسبت به اجرای تعهدات خود ادامه و استمرار قرارداد اقدام کنند و هر گاه یکی از طرفین قرارداد به عنوان اختلاف با طرف مقابل انجام اجرای تعهدات  خود را متوقف کنند بابت هر ماه معادل....... کل  سهم وی از منافع کسر و به حساب  طرفین منظور می شود.
پس از فسخ قرارداد در صورت عدم تمایل شرکت یا عدم توافق در خصوص استفاده از ماشین آلات و تجهیزات نیز اقدام لازم صورت خواهد پذیرفت و این موضوع با توافق طرفین خواهد بود.

در پایان این مدت شریک اول مجاز است راسا  نسبت به تخلیه ملک کالا و تجهیزات شبکه دوم اقدام کنند و در مورد حفظ و نگهداری آنها ضامن نیست این قرارداد در صورت عدم رعایت مقررات آن در مورد صدور مجوز های اجرایی مستحدثات موضوع قرارداد به ترتیب امکان اجرای قرارداد را از طریق دوم به مدتی بیش از...... سلب کند  بعد از آخرین اخطار  به موجب نامه سفارشی توسط شریک دوم قابل فسخ است.
نمونه قرارداد مشارکت در ساخت

 

این قرارداد وفق مواد ۱۰ و ۲۱۹ و مقررات دیگر قانون مدنی فیمابین شرکت ........ تحت شماره........ در اداره به ثبت رسیده و به نمایندگی آقایان......... با مشخصات....... که در این قرارداد مالک نامیده خواهد شد از یک طرف و آقای......... با مشخصات........ که در این قرارداد شریک نامیده خواهد شد  با توافقات ذیل صورت می گیرد

ماده ۱ موضوع قرارداد
موضوع قرارداد عبارت است از مشارکت در احداث  مجتمع مسکونی  با مشخصات .......

ماده ۲. اسناد و مدارک قرارداد
یک قرارداد حاضر
دو میزان سهم الشرکه
برنامه زمانبندی کلی اجرای عملیات ساختمانی که محدود به مدت قرارداد می باشد و به امضای طرفین رسیده است
سایر موارد از قبیل........

ماده ۳ میزان سهم الشرکه و ترتیب تادیه آن
سهم مالک.
بهای زمین پروژه و هزینه های مدیریتی و نظارتی آن  هزینه های مطالعاتی و مشاوره و تهیه نقشه های پروژه و تهیه برگه های معماری و محاسباتی و تأسیساتی و نظارت مجری طرح هزینه‌های خرید تراکم و اخذ پروانه به کلیه هزینه‌های مرتبط با موارد فوق به طور مستقیم یا غیر مستقیم
ماده ۴ مدت قرارداد

مدت قرارداد از تاریخ صورتجلسه تحویل زمین و پس از ابلاغ قرارداد و اخذ پروانه ساختمان توسط مالک هرکدام که  موخر باشد و بر اساس برنامه زمانبندی تحویل شده و با محاسبه مدت تجهیز کارگاه و عملیات اجرایی تا اتمام کامل پروژه  به مدت........ ماه شمسی می باشد مشترک موظف است نسبت به تکمیل و تحویل پروژه ظرف مدت مذکور اقدام نماید.

ماده ۵ دوره تضمین کار ها
انجام کلیه عملیات موضوع قرارداد از تاریخ تحویل موقت برای ابنیه و تاسیسات برقی و مکانیکی یک سال شمسی از   طرف شریک تضمین می گردد.
این مدت به نام دوره تضمین نامیده می‌شود اگر در دوره تضمین معایب نقایصی در کار مشغول شود که ناشی از عدم رعایت مشخصات و یا به کاربرد مصالح بنایی و نامرغوب باشد که یک مطلب از آن معایب و نقایص را و هزینه خود را کند برای این منظور مالک مراتب را با ذکر معایب و نقایص و محل آن را کتمان بشری ابلاغ می‌کند و شرایط باید حداکثر ظرف ۱۵ روز پس از ابلاغ شروع به رفع معایب و نقایص کند آنها را طی مدتی که با نظر مالک تعیین می‌شود و باید هر باشد در انجام این تعهد قصور ورزد و یا مسامحه کنند مالک حق دارد اما این و نقایص را راسا  یا به هر کسی که مقتضی می‌داند و هزینه آن را به اضافه ۲۰ درصد از محل زمین شریف و هر نوع مطالبات و سپرده کشیدن نمودار در برداشت کند در همین راستا انتقال سند مالکیت یک یا چند واحد متعلق به شریک متناسب با نواقص با نظر مالک تا پایان دوره تضمین توسط مالک انجام نخواهد شد در صورت ضرورت انتقال سند واحد مزبور در مقابل ارزش معاملاتی آن واحد در مقابل اخذ ضمانت‌نامه بانکی معتبر مورد قبول مالک , سند به نام شرکت انتقال میابد.
ماده ۶ نحوه اجرای قرارداد

اجرای پروژه بر عهده شهید و نظارت بر اجرای تعهدات بشریت بر طبق مفاد این قرارداد و اسناد و مدارک پیوست آن تقبل نموده است به عهده دفتر طرح و اجرای مالک که از این پس دستگاه نظارت نامیده می‌شود واگذار می گردد و شریک موظف از کارها را اصول فنی و همچنین برتر و دستوراتی که دستگاه نظارتی و نماینده آن می‌دهد اجرا کند
ماده ۷ تعهدات طرفین
تامین آب و برق موقت مورد نیاز برای اجرای پروژه و هزینه های مترتب بر آن تسهیلات لازم جهت انجام امور اداری از سوی مالک فراهم خواهد شد
طرفین بدون تحصیل موافقت در دیگر مجاز به ایجاد تعهد برای طرف مقابل نمی باشد
چرا که شاید نتوانند نیازهای مالی خود را طبق قرارداد موقت باید به گونه ای که بر روند برنامه زمانبندی به پیشرفت کار پروژه لطمه وارد نمایید مالک می‌تواند مبلغ مورد نیاز را تأمین و مقدار آن را آورده سهم خود اضافه نموده به آن نسبت درصد مشارکت نیز تغییر خواهد کردو سایر موارد از این قبیل....
ماده ۸ تغییرات احتمالی

در صورتی که در حین اجرای قرارداد در راستای ارتقای کیفیت به و یا به هر دلیل دیگری که با توافق طرفین تغییراتی در مساله مشخصات کار ضروری باشد و تحقیقات به همراه نحوه اعمال آن با در نظر گرفتن و تعیین آثار زمانی و مالی احتمالی آن با توافق طرفین صورتجلسه و به مورد اجرا گذاشته خواهد شد به پرداخت مابه‌التفاوت هزینه مواردی از کار دچار تغییر و باعث افزایش قیمت داشته شده‌اند ۱۵ روز پس از اتمام عملیات  به عهده هر یک از طرفین خواهد بود
ماده ۹  تقسیم واحد و تنظیم سند

واحدهای سهم هر یک از طرفین بعد از اتمام اسکلت و سقف ها و تیغه چینی داخلی و پس از اخذ گواهی عدم خلاف از شهرداری توسط شهید بر اساس نظر کارشناس رسمی دادگستری قیمت گذاری شده با توجه به سهم الشرکه  مشخص  خواهد شد

شریکم جان است پس از تنظیم صورتجلسه تقسیم واحد با اطلاع و اخذ موافقت قبلی مالک نسبت به پیش فروش تعدادی از واحدهای متعلق به خود بر اساس صورتجلسه تقسیم واحد به نسبت درصد پیشرفت فیزیکی و مالی پروژه توسط دستگاه نظارت تایید می گردد اقدام نماید و بدیهی است اجرایی موظف است در صورت رعایت شرایط فوق خریداری و از مفاد قرارداد مشارکت حاضر مطلع کند

ماده ۱۰ حل اختلاف

بروز اختلاف در اجرا و یا تفسیر مفاد قرارداد حاضر ابتدا بر اساس اسناد و مدارک پیوست قرارداد موضوع به صورت مذاکره بین طرفین حل و فصل و در صورت عدم حصول توافق نهایی موضوع از طریق هیئت سه نفره علاوه بر آن یک نفر به نمایندگی از سوی مالک تنفر از سوی شریک یک نفر به صورت داور مشترک ارجاع می‌گردد و  رای آنها برای طرفین لازم‌الاجرا می‌باشد.
ماده یازده تاخیرات

تاخیرات ایجاد شده در روند اجرایی  پروژه بر اساس جدول زمانبندی که به تشخیص مالک ناشی از  قصور شریک نباشد  همچنین اتفاقات غیرقابل پیش بینی مانند جنگ و حوادث غیرمترقبه و از این رو این که خارج از اراده طرفین باشد حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از وقوع بین طرفین صورتجلسه و مدت قرارداد اضافه خواهد شد.

در صورت تأخیر غیر مجاز شرکت از زمان تعهد شده در پروژه جریمه تاخیر به انضمام ۳۰ درصد آورده مالک در هر سال به صورت روز شمار محاسبه حاصل آن در تعدیل  قدرالسهم طرفین حاضر خواهد شد.

ماده ۱۲ فسخ  قرارداد
اگر شریک حداکثر یک ماه بعد از تحویل زمین شروع به کار نماید قرارداد حاضر خود به خود منفسخ می گردد و تنها اعلام مالک به شریک احکام پیموده و شریک حق هرگونه اعتراض را از خود سلب و ساقط می نماید صورت مبلغ تضمین  به نفع  ضبط خواهد شد،
همچنین اجرای عملیات ساخت هر یک از فعالیت‌های مندرج در برنامه زبان منی دچار تأخیر به مدت یکماه گردد و یا بر مبنای جداول پیشرفت فیزیکی هفتگی که بر اساس برنامه زمانبندی تفصیلی توسط مالک تعیین می گردد درصد تغییرات غیر مجاز پروژه از ۲۰ درصد مدت قرارداد تجاوز نماید مالک مختار  به فسخ قرارداد می باشد.

ماده ۱۳ نشانی و اقامتگاه طرفین
نشانی شرکت،،،،،،،،،،
نشانی شریک........
طرفین اعلام داشتند هرگونه مکاتباتی به نشانه مذکور ابلاغ قانونی محسوب می گردد و هرگاه یکی از طرفین قرارداد نشانی خود را تغییر دهد باید ۱۵ روز قبل از تاریخ تحقیر نشانه جدید خود را به طرف دیگر اعلام کند تا وقتی که نشانی جدید به طرف دیگر اعلام نشده است مکاتبات نشانی قبلی ارسال می‌شود و دریافت شده تلقی می‌گردد،

ماده ۱۴ نسخ قرارداد

این قرارداد در ۱۳ ماده و  در دو نسخه و با ارزش مساوی  بین طرفین مبادله گردید و از هر جهت تابع قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد،

امضا شریک.                          امضا مالک

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد