کاربر گرامی به وب سایت دادسرا یار خوش آمدید | برای استفاده کامل از امکانات سایت عضو یا وارد شوید

هر آنچه درباره سامانه پرونده شورای حل اختلاف باید دانست

شما در حال مشاهده مطلب مذکور در بخش مقالات سایت می باشید

هر آنچه درباره سامانه پرونده شورای حل اختلاف باید دانست

هر آنچه درباره سامانه پرونده شورای حل اختلاف باید دانست

هر آنچه درباره سامانه شورای حل اختلاف باید دانست

به نوشته دادسرایار در مقاله هر آنچه درباره سامانه شورای حل اختلاف باید دانست 

دادسرایار 24 ساعته در خدمت شماست حتی روز های تعطیل

021-91-01-61-52

اگر در گذشته کارتان به دادگاه ها و مراجع قضایی کشیده باشد شاهد اینموضوع بوده اید که افراد متقاضی دادخواست و شکایت کننده با مشکلات عدیده ای نسبت به ثبت درخواست خویش مواجه بودن و یا با در دست داشتن مدارک اکثرا دچار مفقودی پرودنده و یا شلوغ بودن صفوف مراجعات بر میخوردند که باعث تنش ها و ازیاد اشتباهات و بوجود آمدن راهروها و دفاتری پررفت و آمد می انجامید اما خوشبختانه با بوجود آمدن یک سامانه برتر و نوین به نام سامانه ثنا تمامی این معذلات و عذاب ها نیز از بدو ورود برای درخواست کننده از بین رفت و موانع سهل الوصول تر از بین برداشته شد.

در حال حاضر پرکاربرد ترین و مرسوم ترین گذرگاه شاکیان و درخواست کنندگان در دعاوی و یکی از مراجع تسریع بخش و پرسرعت الکترونیکی قضایی سامانه پیگیری شورای حل اختلاف می باشداشخاص به دفاتر الکترونیک قضایی مراجعه و دادخواست خویش را در آن سامانه با پرداخت هرپزینه های موردنظر و ثبت دادخواست به انجام می رسانند و باید تامل نمایند تا در موعد خود و زمان رسیدگی به شکایت به آنان اطلاع لازم داده شود که در اینجا از طریق باکس ورودی پنا سامانه که دارای کد و پسوورد برای مراجعه کننده است و یا از طریق پیامک به وی اطلاع داده خواهد شد.

در این مجال طرفین دعوا ویا دادخواست باید از مراحل پیش روی پرونده در سامانه اطلاع  داشته باشند تا بتوانند بهتر و کامل تر با مسئله روبرو شوند و اطلاعات لازمه را داشته باشند و نیز از بی خبری نسبت به روند اجرایی پرونده و گزارش ها با وجود این سامانه دیگر اثری دیده نخواهد شد.

تا قبل از بوجود آمدن سامانه طرح شکایات و دادخواست ها، اکثراً کارها و اطلاعات واصله از طریق نامه های کتبی و نیز اداره پست به دست درخواست کنندگان می رسید و به آنان ارسال می شد اما در حال حاضر و با رشد حوزه الکترونیکی در این زمینه اطلاعات و تغییرات از طریق همین سامانه به طرفین اختلاف گزارش می گردد و از تغییرات و فرآیند رسیدگی به پرونده نیز به سمع و نظر درخواست کنندگان می رسد.

به اطلاعیه ای که حاوی اطلاعات لازم برای صاحبین پرونده می باشد و باعث آگاهی هرچه بیشتر طرفیت دادخواست می گردد ابلاغیه شورا می گویند که در شورای حل اختلاف کلیه پرونده ها به همین منوال با ثبت شکایت از جانب دادخواست دهندگان شروع شده و تا انتهای زمان صدور حکم نهایی تمامی تغییرات و اطلاعات از طریق این ابلاغیه به طرفین دادخواست گزارش خواهد شد.

روند ابتدایی یک ابلاغیه در مرحله اول ابلاغ به و صدور ابلاغ به خوانده و مورد شکایت بوده که شکایت بر علیه وی به ثبت رسیده است و باقی ابلاغیه ها همان ادامه روند تغییرات در پرونده می باشد که به طرفین واصل خواهد شد.

با پیشرفت این تکنولوژی در بستر محیطی مکانیزه شده و بی تنش و بدون دردسر، صف ها از بین رفته و مشکلات کمتر شده و سامانه با قدرت و صلابت در اجرا و پیگیری کلیه دادخواست ها قادر خواهد بود تا به صورت کاملا الکترونیکی و اینترنتی به شکایت ها و درخواست ها رسیدگی نوده و به ثبت و ضبط وقایع بپردازد تا در زمان کافی و کمتر به درخواست آنان رسیدگی نماید.سامانه ثنا با تمامی ابلاغیه هایی که به ثبت می رساند در حقیقت سرعت فزاینده ای را به حوزه قضایی بخشیده است کما اینکه هر فرد حساب کاربری مخصوص به خویش را دارد و در آن حساب پیوست ها و گزارش ها بارگذاری شده و امکان دریافت و دانلود آن وجود پیدا خواهد کرد.

کسانی که شکایت خود را در این سامانه به ثبت می رسانند پیگیری ایتدا تا انتهای دادخواست خود را در این سامانه پیگیری می نمایند. در ابتدا پیامکی نیز از طرف پنل سامانه که نشان دهنده ثبت نام کاربران است به آنان پیامک شده و حاوی اطلاعاتی مانند خلاصه پرونده، رمز پرونده، شعب رسیدگی کننده به پرونده و آدرس نیز می باشد که به دیدگاه کاربر عیان می گردد.

با این سامانه و پیامک نیز میتوان تمامی انتقادات و پیشنهادات موردنظرهر شخص را نسبت به نحوه رسیدگی ثبت نموده و برای استفاده از راهنمای مربوط به این سامانه عدد صفر را باید تقاضاکننده به شماره 500049 ارسال نماید تا راهنمایی کامل صورت پذیرد.در اینجا راهنمایی ها شامل دریافت چکیده پرونده دوم دریافت رمز پرونده سوم دریافت آدرس و شعبه رسیدگی کننده و در آخر پیشنهادات و انتقادات هستند.

چگونه از طریق پیامک با سامانه قضایی ارتباط برقرار نماییم و مراحل مختلف رسیدگی را پیگیری نماییم؟

+ اگر بخواهیم خلاصه پرونده خود را از سامانه دریافت نماییم چهار عمل اصلی یعنی #رمز شخصی #و خصوصی، شماره فرعی پرونده#، شماره پرونده #و #1 را کاملا دقیق از سمت چپ به راست به شماره 500049 ارسال می نماییم.

+ اگر بخواهیم آدرس شعبه موردنظر را دریافت نماییم نیاز به وارد کردن عبارات ، رمز شخصی# و شماره فرعی پرونده# و شماره پرونده# و 1# می باشدکه بهمان طریق از سمت چپ به راست درج می گردد.

و جه انتقادها و پیشنهادها نیز هم میتوان با واردنمودن عبارت متن پیشنهاد و یا انتقاد# 9 را به شماره 500049 پیامک نمایید.

در آخر باید متذکر شد که این سامانه تنها برای اشخاصی فعال و بروز خواهد بود و ارتباط برقرار خواهد کرد که شماره تلفن همراشان در سیستم مدیریت پرونده قضایی به ثبت رسیده باشد و اگر غیر از این راه را رفته باشند به درب بسته خواهند خورد.

image
JM
نویسنده این مطلب

مهدی حنیور

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز برای ارسال دیدگاه ابتدا باید عضو یا وارد شوید

عضویت / ورود
 
دیدگاه ها
این مطلب نظری ندارد